محرومیت زدایی ،این بار توسط گروه جهادی حقوقدانان

محرومیت زدایی ،این بار توسط گروه جهادی حقوقدانان

به گزارش سراج24، رضا ندائی درجلسه تعامل و همکاری با سرپرست جدید معاونت پیشگیری از جرایم  دادگستری کل استان گفت:  سازمان بسیج حقوق دانان حلقه واسط و پل ارتباطی بین قوه قضائیه و مردم است تا رفع مشکلات و محرومیت زدایی بین آن‌ها برقرار شود . پای کار آوردن حقوق دانان درزمینه حقوق عامه، می‌تواند برای پیشبرد بهتر آموزش حقوق عامه شود. تا شاید بتوانیم از بارسنگین قوه قضائیه که بردوش دارند سهمی از کاهش آن داشته باشیم. دراین راستا گروه‌های جهادی بسیج می تواند به  نوعی مدعی العموم باشد وحقوق عامه را مطالبه کند.

وی افزود: این گروه‌های جهادی می تواند در زمینه حقوق شهروندی و آموزش‌های حقوقی به منظور کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از جرم و جنایت نقش آفرینی کند. 
ندایی در ادامه سخنان خود به سخنان آیت‌الله رئیسی، رئیس  قوه قضائیه  در این زمینه اشاره کرد و گفت: هم گروه‌های جهادی و سازمان‌های مردم‌ نهاد را در زمره مدافعان امنیت اجتماعی دانست و اطمینان خاطر داد که ظرفیت عظیم نیروهای مردمی و گروه‌های جهادی می‌تواند در زمینه همکاری‌های قضائی یک مجموعه اثرگذار در سراسر کشور باشند.
ندائی افزود: بسیج حقوق دانان آمادگی خود را درجهت پیشبرد اهداف دادگستری در راستای کاهش ورودی پرونده ها وکاهش معضلات اجتماعی اعلام می دارد.
امروزه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، الگوی خوبی برای ما است. و توجه به  حرکت جهادی در همه عرصه‌ها از سوی همه مسئولان ، یک فرصت و غنیمت است.که اقدام عملی به آن مورد انتظاربسیج حقوق دانان است.
فروزنده  سرپرست جدید معاونت پیشگیری از جرایم  دادگستری کل استان نیز گفت : من بسیجی هستم و به بسیجی بودن خود افتخارمی کنم. بسیج حقوق دانان می تواند دربسیاری از مسائل حقوقی و جرایم تاثیرگذارباشد که ظرفیت خوبی هست. از آنجایی که من سراغ دارم و به عینه می بینم بسیج حقوق دانان قدم های بسیارخوبی برداشته و نقش آفرین است. عملکرد بسیج حقوق دانان در جامعه و همکاری با دادگستری  ودرجهت کمک به دادگستری بسیار چشمگیر است.

اخبار مرتبط

پویشی برای نجات جان بیش از 32 هزار روستایی از بیماری‌های واگیردار+فیلم

هیئتی‌ها پایبند به اصول بهداشتی در محرم‌اند

برگزاری برنامه های ویژه عید قربان تا عید غدیر

0 نظر

ارسال نظر

capcha