رویداد استانی توانا در شرایط موجودبه صورت مجازی برگزار می شود

رویداد استانی توانا در شرایط موجودبه صورت مجازی برگزار می شود

به گزارش سراج24، محمد حسن دهقانی بیان کرد: دبیرخانه استانی رویداد توانا با توجه به بحرانی شدن وضعیت استان های کشور، تصمیم بر این منوال شد که این دوره ها به صورت مجازی برگزار شود تا مشکلی برای سلامت جهادگران عزیز ایجاد نشود.

وی همچنین افزود: در همین راستا ما تقویم اجرایی برگزاری دوره ها را تهیه کردیم و از روز چهارشنبه این رویدادها برگزار و به طول مدت یک هفته که هر هفته در خدمت ۳ الی ۴ استان خواهیم بود.

دهقانی اظهار کرد: جهادگران عزیز در فضای مجازی به صورت آموزش مجازی این رویداد را می توانند دنبال کنند که این فعالیت ها از بستر سایت پرتال توانا به نشانی edu.jahadgaran.org پیگیری می شود.

وی با اشاره به روند ثبت نام در این رویداد استانی گفت: ثبت این رویداد به این صورت است که جهادگران در قسمت رویداد استانی این سایت ثبت نام می کنند و بعد از ثبت اطلاعات آنها، زمانی برای دوره های یک استان مشخص و لینک دسترسی به صورت پیامک به شرکت کننده ارسال می شود.

مسئول دبیرخانه استانی رویداد توانا تشریح کرد: شروع فرآیند در ابتدا با افتتاحیه آنلاین که مسئول محترم معاونت عملیات جهادی آقای مفرد، جانشین محترم ایشان آقای غلامزاده و دبیر مسئله محوری آقای دهقانی صحبت هایی در خصوص این رویداد خواهند داشت و اگر مسئولین نواحی استانی صحبتی یا نکته ای در رابطه با این دوره داشته باشند در همان زمان افتتاحیه که حدود ۲ ساعت می باشد می توانند مطرح کنند.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان بعد از افتتاحیه می‌توانند با نام کاربری خود به بخش های تخصصی وارد شوند و بخش های مورد نظر را ثبت کنند، قابل توجه جهادگران بزرگوار، محدودیتی در ثبت چند بخش وجود ندارد و محتوای آموزشی در آن سایت بارگزاری شده که می‌توانند دسترسی به آن داشته باشند.

دبیر مسئله محوری معاونت عملیات جهادی اذعان کرد: جهادگران می‌توانند فیلم های آموزشی توضیحات اساتید مربوطه را در همین سایت توانا مشاهده کنند و بعد از مشاهده آن، آزمونی در نظر گرفته شده که باید در آن آزمون شرکت کنند؛ از لحاظ زمانی ما پس از شروع افتتاحیه بین ۵ تا ۷ روز زمان گذاشتیم که جهادگران فیلم‌های آموزشی را مشاهده و در آزمون شرکت و نمره قبولی را کسب کنند.

وی همچنین گفت: بعد از کسب نمره قبولی وارد مرحله بعد خواهند شد که اساتید مربوطه در حوزه تخصصی به صورت آنلاین با شرکت‌کنندگان گفتگو می کنند و شرکت کنندگان می توانند سوالات، مشکلات و… خود را از آنها به صورت مکتوب بپرسند.

دهقانی در خصوص محتوای فعالیت این کارگاه آموزشی بیان کرد: این یک کلاس کارگاهی است که آموزش های لازم برای شناسایی، استخراج مسائل منطقه هدف، تکمیل بوم آن منطقه و… را ارائه می شود و در نهایت جهادگران به صورت آفلاین بوم های خود را با استفاده از آموزش های داده شده تکمیل، با نام کاربری خود  بارگزاری و برای ما ارسال کنند.

وی ادامه داد: بعد از تکمیل و ارسال بوم منطقه بزرگواران در ستاد این را بررسی کرده و پس از آن افرادی که نمره برتر را کسب کرده باشند، حمایت و وارد فرآیند شتابدهی خواهند شد؛ اگر نیاز به معرفی ارگان خاصی باشد به آنها کمک می‌شود و وارد مرحله حمایتی و گروه های برتر خواهیم شد.

مسئول دبیرخانه استانی رویداد توانا گفت: تاکنون ۱۵ استان کشور در حال ثبت نام و بارگزاری اطلاعات خود هستند و تا هفته دوم شهریور ماه ما میانگین  بین ۳الی ۴دوره مجازی رویداد توانا را در استان‌ها خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: استان‌هایی هم که نتوانستند شرکت کنند می‌توانند در فاز دوم ما که هفته دوم شهریور ماه است شرکت کنند و از این آموزش ها بهره مند شوند.

دهقانی با تاکید بر اهمیت این رویداد افزود: نکته حائز اهمیت این است که چنانچه گروهی که گزینه های مدنظر را دارا باشد و به لحاظ کیفیت قابل قبول واقع شود، وارد فضای مرکز شتاب ما به عنوان جهت خواهد شد و ما می‌توانیم حمایت‌های ویژه تری را از این گروه داشته باشیم.

وی بیان کرد: به همه جهادگرانی که در این رویداد شرکت می کنند توصیه می کنیم رویداد را از دست ندهند به این دلیل که هم از لحاظ سطح کیفی هم محتوایی دوره، بسیار کار شناخته شده هستند.

دهقانی در پایان عنوان کرد: بر روی مدل و نوع برگزاری این رویداد تعمل شده، با اساتید مطرح کشوری مشورت های مختلف گرفته شده و امیدواریم خروجی بسیار مناسبی در فضای عملیاتی داشته باشد چون دوره ها معمولاً آموزشی هستند اما این دوره کارگاه محور می باشد و قاعدتاً برگزاری کارگاه در فضای مجازی جوانب خاص خود را به دنبال دارد؛ همه اینها بستر توانا در نظر گرفته شده که دوره مناسب باشد و جهادگران از دوره کمال استفاده را داشته باشند.

اخبار مرتبط

هیئتی‌ها پایبند به اصول بهداشتی در محرم‌اند

برگزاری برنامه های ویژه عید قربان تا عید غدیر

هزینه ها و شهریه ها نا برابر در مراکز غیردولتی نگهداری معلولین

0 نظر

ارسال نظر

capcha