120هزار نفر ساعت،کار جهادی در 3 ماه برای ریشه کنی کرونا

120هزار نفر ساعت،کار جهادی در 3 ماه برای ریشه کنی کرونا

به گزارش به سراج24، علی وکیلی با اشاره به اینکه باید فرهنگ جهادی در همه عرصه‌های انقلاب اسلامی زنده نگه داشته شود، اظهار داشت: فرهنگ به استقلال اندیشیدن، و برون رفت از مشکلات و فشار‌های اقتصادی و توانمند شدن در برابر دشمنان و امید و نشاط و آینده روشن، در گرو کار جهادی و فرهنگ جهاد است.

مسئول قرارگاه جهادی علمدار کربلا با اشاره به مهمترین اقدامات این گروه جهادی گفت:یکی از مهمترین اقدامات گروه جهادی علمدار کربلا ایجاد کارگاه تولید برای حمایت از شعار رونق تولید و حمایت از خانواده‌های کم درآمد است.

وی بیان داشت: این قرارگاه در خصوص تهیه جهیزیه برای دختران دم بخت فعالیت هایی را انجام می دهد.همچنین این قرارگاه ۳کارگاه تولیدی خیاطی در جهت رونق تولید و کمک به معیشت مردم راه اندازی کرده است.

وکیلی با اشاره به شرایط سلامت امروز جامعه، گفت: در بحث درمان این قرارگاه به برخی خانواده‌های نیازمند کمک مالی نموده تا دارو‌های خود را تهیه کنند و همچنین استفاده از پزشکان خیر برای ویزیت رایگان بیماران و برگزاری جلسات مشاوره عمومی و خصوصی از جمله کار‌های قرارگاه در این بحث است.

وی تاکید کرد: از ابتدای شروع ویروس کرونا تعداد ۱۶۷ نفر از برادران و خواهران جهادگر در زمینه های مختلف مبارزه با کرونا مانند توزیع ماسک و بسته های معیشتی بین نیازمندان، ضدعفونی کردن معابر و درب منازل، توزیع پک های بهداشتی و… فعالیت کرده است.

مسئول قرارگاه جهادی علمدار کربلا اضافه کرد: در زمینه مبارزه با ریشه کنی ویروس کرونا این ۱۶۷ نفر جهادگر برادر و خواهر از ابتدای اسفندماه تا پایان اردیبهشت ماه ۱۲۰هزار نفرساعت فعالیت داشته اند.

وی در ادامه به دیگر اقدامات این قرار گاه اشاره کرد و  خاطرنشان شد:در بحث عمرانی هم این قرارگاه اقدام به تعمیر منازل برخی نیازمندان و یا مسجد جوادالائمه در خیابان شاهد کرده و ازطرفی هم با توجه به اولویت بند‌های انجام شده توسط تیم کارشناسان و رزومه افراد اشتغال زایی هم فعالیت می‌کند.

وکیلی با اشاره به ساماندهی تولید و فروش محصولات خانگی گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید این قراگاه جهت اشتغالزایی و کارآفرینی ودرآمدزایی برای خانواده اقدام به ساماندهی مشاغل خانگی جهت عرضه و فروش به صورت حضور و مجازی نموده است.

وی عنوان داشت: عرضه این محصولات خانگی در مکان‌های مشخص می‌باشد و هر خانواده‌ای با هر هنر خانگی می‌تواند محصولات خود را به فروش برساند البته این عرضه در حال حاضر به دلیل رعایت مسائل بهداشتی به صورت مجازی است.

مسئول قرارگاه جهادی علمدار کربلا بیان داشت: کل عملکرد هزینه ای قرارگاه جهادی درسال  ۱۳۹۸بالغ  بر۲میلیارد ۸۰۰هزار تومان می باشد که تاکنون از سوی هیچ ارگان و نهادی حمایت نشده ایم و تمام این کمک ها به صورت مردمی می باشد.

اخبار مرتبط

مشکلات جانبازان دست‌ به دست می‌شود/کرونا نگیریم از نبود دارو می‌میریم

کمک‌رسانی ۳ گروه جهادی دانشجویی به بیمارستان‌ها

وضعیت داروی منتسب به امام کاظم(ع) برای درمان کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha