ورزشگاه ها و مساجد بزرگ برای محرم آماده میشوند

ورزشگاه ها  و مساجد بزرگ برای محرم آماده میشوند

به گزارش سراج24 ، محمود مدینه‌نگاه مسئول هیأت نورالرضا (ع) تهران اظهار داشت: هیأت‌ها در ابتدای شیوع  کرونا  وظیفه خدمت‌رسانی داشتند و وارد عمل شدند و وظایف خود را به خوبی هم ایفا کردند. آن‌ها این کار را تا شب‌های قدر ادامه دادند و از این شب‌ها وارد فاز دوم شدند و با حفظ پروتکل‌ها جلسات برگزار شد که بسیار هم موفقیت‌آمیز بود و بهانه به دست دیگران نداد.

مجالس محرم به مساجد بزرگ و ورزشگاه‌ها منتقل شود

وی گفت: در ماه محرم، فاز اصلی هیأت‌هاست و حتما جلسات باید برگزار شود. اولویت هیأت ‌ما در محرم، برگزاری جلسه در فضای باز برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی است. هیأت‌ها می‌توانند مجالس خود را در مساجد بزرگ و ورزشگاه‌های در نظر بگیرند و یا در فضای سرپوشیده با جمعیت کم برگزار کنند.

هیأت‌ها دسته عزاداری به خیابان‌ها بیاورند

مدینه‌نگاه با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در تمام ساعات برگزاری جلسه باید اجباری شود، گفت: هیأت‌ها می‌توانند در قالب دسته‌های عزاداری در خیابان‌ها حضور پیدا کنند. البته باید برنامه داشته باشند تا در کوچه‌ها و معابر تنگ حاضر نشوند و حتماً فضای باز و بزرگ وجود داشته باشد و خادمان توجیه شوند.

سینه‌زنی سنتی مردمان جنوب الگوی جلسات محرم شود

مسئول هیأت نورالرضا ادامه داد: در زمان سینه‌زنی باید خادمان توجیه شوند که در این بازه زمانی با مداح هماهنگ باشند و فاصله اجتماعی در این فضا رعایت شود. پیشنهاد هیأت‌ ما برای این امر، الگوگیری از سینه‌زنی سنتی مردمان جنوب است که مداح در وسط قرار می‌گیرد و افراد دور او حلقه می‌زنند که به این صورت می‌توان فاصله‌گذاری را هم رعایت کرد و یا در کوچه‌های مرسوم سینه‌زنی، مردم با فاصله قرار گیرند.

برپایی سفره اطعام در مجالس محرم ممنوع!

وی افزود: برای برپایی ایستگاه‌های صلواتی حتما باید زمان را محدود کرد و ظروف را نیز با مدیریت استفاده کنند. نذری هیأت نیز باید بیرون حسینیه توزیع شود و از برپایی سفره اطعام در مجالس پرهیز شود. البته حتی‌الامکان توزیع نشود بهتر است.

اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام رستمی درگذشت رئیس بیمارستان لبافی‌نژاد را تسلیت گفت

بدرقه شهید «محمد زارع جوشقانی»

کرونا شور را کم کرد؛ اما شعور عزاداران را به نمایش گذاشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha