ازآموزش تا فروش محصولات ، کارآفرینی زوج جهادی

ازآموزش تا فروش محصولات ، کارآفرینی زوج جهادی

به گزارش سراج24، اکرم نعمتی به مناسبت روز کارآفرین گفت: فعالیت‌های این گروه جهادی، نوعی زمینه سازی برای ایجاد شغل، توسط مردم هر منطقه است و هرکس باتوجه به علاقه و تلاش در زمینه های مختلف، می‌تواند موفقیت کسب کند.

وی همچنین افزود: کارآفرینان این گروه تجربیات ومهارت های لازم را که طی سالها فعالیت به دست آورده اند را به صورت جهادی در اختیار افراد مبتدی برای فعالیت در زمینه های بافندگی فرش،پرورش زنبورعسل وپرورش بوقلمون شروع کنند،قرار می دهند.

این کارآفرین فعال بیان کرد: با توجه به امتناع بعضی از افراد برای ایجاد شغل و عدم آشنایی آنها با بازار فروش، کارآفرینان این گروه جهادی، با آشنایی کامل از بازار فروش، در فروش محصولات به آنها کمک می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: این گروه جهادی با راه اندازی کارگاه های بافندگی فرش و کارگاه خیاطی توانست برای چندین نفر که مهارت این حرفه را دارند اشتغالزایی کند.

نعمتی ادامه داد: این گروه جهادی حتی با آموزش به افراد مبتدی، توانست کارگاه ها را گسترش دهند و نیز در تولید لباس افراد جهادی خودکفا شوند؛ در حال حاضر با توجه به وضع موجود بخشی از کارگاه ها به دوخت ماسک اختصاص پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون با همکاری همسرم در تلاش هستیم که درامر کندو سازی به مرحله‌ی خودکفایی صد در صدی برسیم و بتوانیم این چرخه‌ی نهاده تا فروش را کامل کنیم تا اشتغالزایی ثابتی در این زمینه ایجاد شود.

این فعال جهادی در خصوص کمک های بی وقفه همسر خود در پیشرفت این گروه جهادی اذعان کرد: با تلاش های همسر بنده توانستیم با افراد علاقه مند و نیز مبتدی آموزش‌های لازم را جهت اشتغالزایی موفق برای پرورش زنبور عسل بدهیم اینکار باعث رونق کسب و کار خیلی از مناطق مورد نظر شد.

وی اظهار کرد: با حمایت و همکاری سپاه استان توانستیم مکانی مناسب را برای تولید و پرورش قارچ در اختیار آقایان قرار دهیم که این شغل مختص آنها نیز می‌باشد.

نعمتی در انتقاد به برخی از مراکز وام‌دهنده به کار آفرینان گفت: وام دادن به کارآفرینان کافی نیست و گاهی اوقات ممکن است آسیب زا هم باشد؛ در صورتی این وام‌ها مفید واقع می‌شود که در کنار آن مشاورینی با ارئه تجربیات خود در زمینه های مرتبط، به آنها کمک کنند.

وی تشریح کرد: گروه های جهادی با ارائه تجربیات خود در زمینه های مختلف باعث رونق بیشتر در تولید می‌شوند و از این هم افزایی و ایجاد زیان های جبران ناپذیر جلوگیری می‌کند.

نعمتی در پایان به شبکه سازی میان گروه های جهادی اشاره کرد و گفت: اگر‌ جهادگران بتوانند نیازهای اولیه از جمله، تولید و عرضه ی برخی مواد اولیه را تامین کنند، و به صورت شبکه ای به یکدیگر متصل باشند، هدف‌ها با شتاب بیشتری محقق می‌شوند.

اخبار مرتبط

۳۱ منطقه در ۳۱ استان را به عنوان نقطه هدف محرومیت زدایی

استفاده از ۱۷ هزار گروه جهادی در ساخت مسکن محرومان

کمک گروه های جهادی شیراز برای حل مشکل یک خانواده بی پناه

0 نظر

ارسال نظر

capcha