محرومیت زدایی با نگرش مهارتی

محرومیت زدایی با نگرش مهارتی

به گزارش سراج24، دکتر محمدرضا جلیلی به مناسبت روز کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای انجام شد، بیان کرد: دانشگاه فنی حرفه ای بزرگترین دانشگاه مهارتی کشور که فعالیت هایی در حوزه پژوهش، آموزش، مهارت، رصد های مهارتی،کارگروه مهارتی، تحقیق های مهارتی و پژوهش های مهارتی انجام داده اند.

وی در خصوص وظیفه فنی و حرفه ای در محرومیت زدایی گفت: وظیفه این گروه جهادی در محرومیت زدایی این است که نگرش مهارتی فنی و حرفه ای را با کارآفرینی و کارورزی در اردوهای جهادی شکل دهد تا به این وسیله بتواند به رفع محرومیت مناطق محروم کمک کنند.

جلیلی همچنین افزود: با شکل گیری نگرش مهارتی در دانشجویان، در ایام وقوع بحران ها بسیاری از پروژه های آنها سامان دهی شد و با مشارکت اساتید بسیجی و آنها حلقه های صالحین ایجاد شد که آنها می توانند در آموزش و پژوهش مناطق محروم نقش داشته باشند.

وی در خصوص اقدام دیگر گروه با توجه به سال جهش تولید اظهار کرد: این گروه جهادی با تشکیل کارگروه هایی در زمینه جهش و رونق تولید، تجاری سازی، تولید اشتغال و مهارت آوری در مساجد به تحقق هر چه سریع تر این شعار تلاش می کند.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه های فنی و حرفه ای با اشاره به تمایز مهارت آموزی با مهارت آفرینی اظهار کرد: بخشی از درس های دانشگاه فنی حرفه ای بازنگری شده که دانشجویان ما بتوانند مهارتی پیدا بکنند و کارهای کارشناسی در این زمینه که بخشی از این در دبیرستان در هنرستان وجود دارد که آموزش و پرورش موظف است به دانش آموزان یک مهارت بیاموزد در آموزش اگر آموزش خلاق و مهارت محور باشد خود به خود به مهارت آفرینی و تفکر خلاق هم می انجامد.

جلیلی با اشاره به جذب دانش آموختگان دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای تشریح کرد: ۷۰درصد دانش آموختگان دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای جذب بازار کار می‌شوند و ۳۰ درصد نیز در قالب آموزش‌های تکنیک های مهارتی کارآفرین شوند.

این مسئول جهادی با اشاره به فعالیت دانشگاه فنی و حرفه ای در تولید محصولات بهداشتی گفت: بالغ بر ۳میلیون ماسک و گان بهداشتی به همراه تولید الکل پرداخته شده است.

وی در پایان عنوان کرد: این گروه جهادی درصدد راه‌اندازی کلینیک مهارت می‌باشد که بتوان در این زمینه ایفا نقش کرد و همچنین با آن بتوان مهارت آموزی را به طور تخصصی به هر دانشجو آموخت.

اخبار مرتبط

۳۱ منطقه در ۳۱ استان را به عنوان نقطه هدف محرومیت زدایی

عدم برگزاری اردوهای جهادی در چهارمحال و بختیاری

دوره آموزش آنلاین مقدماتی *فتوشاپ *

0 نظر

ارسال نظر

capcha