شروع مرحله دوم قرارگاه مواسات و همدلی فارس

شروع مرحله دوم قرارگاه مواسات و همدلی فارس
به گزارش سراج24، آیت الله «لطف الله دژکام»، در جلسه قرارگاه مواسات و همدلی استان فارس گفت: امیدواریم که در مرحله دوم اقدامات قرارگاه مواسات و همدلی، همچون بار قبل بتوانیم اقدامات خداپسندانه به انجام برسانیم.

نماینده ولی فقیه در فارس افزود: انجام مواسات و همدلی، پیامدهای مطلوب اجتماعی در پی دارد و موجب همدلی و نزدیکی قلوب می شود و در مرحله دوم این طرح که مورد تاکید مقام معظم رهبری است با حضور در صحنه، انسجام و وحدت میان مردم گسترش خواهد یافت و از نظر امنیتی و سیاستی نیز در جامعه اثرات خوبی خواهیم داشت.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: خیر رساندن مانند باران است و با باریدن به خوب و بد ، این حس را ایجاد می کند که شما در قالب این قرارگاه، باران هستید و به همه جا می بارید و به مخاطب کاری ندارید.

وی تصریح کرد: مخاطب شما با هر نگاه و عقیده ای، یک ایرانی نیازمند است و این شیوه رفتار باعث می شود تا دلها نرم شود و جامعه دارای صلح و صفا باشد.

آیت الله دژکام ادامه داد: بحران کرونا تاثیراتی مانند دفاع مقدس در جامعه ما در پی داشت که از نمونه های آن می توان به رزمایش مواسات و همدلی اشاره کرد.

وی با تاکید بر اینکه کمک ها در طرح مواسات و همدلی باید قابل تنظیم با نیازهای خانواده ها باشد، عنوان کرد: لازم است تا گردش پولی که برای خرید بسته های معیشتی اختصاص داده می شود در بین همه طیف های مختلف اصناف باشد تا همه بهره مند شوند چون این گردش مالی خود باعث رفع نیازهای اصناف می شود.

امام جمعه شیراز ادامه داد: برای موفقیت در این گردش مالی توجه به محله محوری و مسجد محوری حائز توجه است که در مرحله نخست رزمایش مواسات و همدلی نیز به اجرا درآمد.

وی تصریح کرد: این رزمایش فرصت خوبی است تا پایگاه ها، گروه های جهادی، مساجد و محله ها فعال شود و میان آنها همیاری و تعامل ایجاد شود و دلهای ساکنان محله ها نیز نزدیک تر و آسیب های اجتماعی کمتر شود.

امام جمعه شیراز افزود: مردم باید بانی این رزمایش را نیز بشناسند و به نقش کمیته امداد یا اوقاف، بنیاد مستضعفین، ستاد اجرایی فرمان امام و … در اجرای این رزمایش پی ببرند اما اگر بانی مشخص نباشد، اعتراضات وجود خواهد داشت.

آیت الله دژکام تاکید کرد: باید در زمان توزیع بسته های معیشتی به ایجاد حس خوب و حفظ آبروی نیازمندان نیز توجه کرد و موجب خرسندی است که این رزمایش توانسته در جامعه آرامش بخش باشد.

اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام رستمی درگذشت رئیس بیمارستان لبافی‌نژاد را تسلیت گفت

بدرقه شهید «محمد زارع جوشقانی»

کرونا شور را کم کرد؛ اما شعور عزاداران را به نمایش گذاشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha