با کمک گروه های جهادی وضعیت کرونا در خوزستان رو به بهبودی است

با کمک گروه های جهادی وضعیت کرونا در خوزستان رو به بهبودی است

به گزارش سراج24، علی فرهمندپور روز شنبه در نشست ستاد غدیر شهرستان دزفول در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: اخبار خوبی درخصوص کرونا در پیش است البته این اخبار نباید به منزله پایان کرونا باشد زیرا  درصورت ذره‌ای بی‌توجهی نسبت به پروتکل‌های بهداشتی، دوباره با مشکل مواجه خواهیم شد.

طبق اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، شرایط کرونا در استان خوزستان رو به بهبودی است.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت واقعه غدیر و دهه ولایت و امامت گفت: غدیر یک واقعه عجیب و با عظمت در صدر اسلام است که باید به عنوان سند حقانیت شیعه در جامعه بازتاب شود.
وی افزود: برای مقابله با حرکت‌های ضدفرهنگی باید از فرصت‌های پیش رو نهایت استفاده را ببریم و مسائل جهان اسلام را به نمایش بگذاریم.
فرهمندپور مهمترین پیام غدیر را وحدت دانست و اظهارداشت: وحدت رمز موفقیت است که باید سرلوحه کار مسوولان و دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد. 
وی بر ضرورت فضاسازی شهری و استفاده از برنامه‌های مجازی درخصوص غدیر تاکید کرد.
امام جمعه دزفول نیز واقعه غدیر و دهه امامت و ولایت را گرامی داشت و گفت: غدیر هویت و حیثیت شیعیان بوده و بی‌تفاوتی نسبت به این واقعه بزرگ بی‌تفاوتی به هستی است.
حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی افزود: هرکس در هر جایگاهی باید اقداماتی درخصوص تبلیغ غدیر انجام دهد.
 وی با تاکید بر ضرورت در صحنه بودن مردم ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی در ۴۰ سال اخیر فقط به پشتوانه مردم و رهبری الهی سرآمد بوده است.
امام جمعه دزفول اظهارداشت: برنامه‌های متعددی برای عید غدیر در نظر گرفته شده بود که به علت بیماری کووید ۱۹ امکان برگزاری عمومی و تجمع وجود ندارد اما باید فضاسازی شهری و استفاده از فضای مجازی مدنظر قرار گیرد.

توزیع ۷۲ بسته معیشتی بین نیازمندان دزفول
حجت الاسلام قاضی دزفولی گفت: روز گذشته ۷۲ بسته معیشتی در مصلای دزفول بین نیازمندان دزفول اهدا شد که این کار خیر باید تداوم یابد.
وی با اشاره به آمار کرونا افزود: امیدواریم هفته آینده آمار کرونا کاهش یابد و مساجد به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی و نماز جماعت برگزار شود چراکه برگزار نشدن نماز جماعت یک خلا فرهنگی و معنوی بزرگ در جامعه است.
امام جمعه دزفول افزود: طی تماس با استاندار خوزستان پیشنهاد شد دعای عرفه با رعایت فاصله اجتماعی و حضور حدود ۱۵۰ نفر در حسینیه ثارالله دزفول قرائت و به صورت مجازی پخش شود که امیدواریم مجوز در این خصوص صادر شود.
وی ادامه داد باید برای کاهش آمار کرونا از حضور گردشگران در بوستان‌های ساحلی و باغ‌ویلاهای دزفول جلوگیری شود.
دبیر ستاد غدیر شهرستان دزفول نیز در این نشست گفت: پوسترها و کلیپ‌های ویژه غدیر در دزفول تهیه شده و ۲۵ برنامه رادیویی نسیم مهر آماده شده که در این مدت پخش خواهند شد.
حجت الاسلام سیداسماعیل علوی افزود: موسسه‌های خیریه فراوانی در دزفول وجود دارد که باید از ظرفیت آنها برای تهیه بسته‌های معیشتی و کمک به نیازمندان استفاده شود.
وی ادامه داد: تعدادی از فرهنگیان نیز بخشی از حقوق خود را برای برنامه‌های غدیر اختصاص دادند که اقدام ارزشمندی بود

اخبار مرتبط

خردادماه؛ واکسیناسیون عمومی آغاز می‌شود

توقف واکسیناسیون با واکسن شرکت آمریکایی فایزر در چهار کشور

با «داروی ایرانی» کرونا را درمان می‌کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha