ضدعفونی کردن منازل بیمران کرونایی در رودان

ضدعفونی کردن منازل بیمران کرونایی در رودان

به گزارش سراج24، مهدی نایبی در تشریح فعالیت‌های گروه جهادی کانون فرهنگی هنری علویون در شهرستان رودان اظهار داشت: کانون فرهنگی هنری علویون و پایگاه بسیج علی بن ابیطالب (ع) از روزهای نخست شروع اپیدمی کرونا، با فراخوان اعضای هیأت اندیشه ورز مسجد و برگزاری جلسات متعدد و پس از بحث و بررسی پتانسیل و ظرفیت‌ها و همچنین نقاط آسیب پذیر، برنامه‌های مختلفی در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا در دستور کار قرار داد.

وی با اشاره به اینکه نخستین برنامه جذب حمایت‌های مالی افراد خیر و نیک اندیش و تهیه مواد بهداشتی و آغاز طرح گندزدایی و ضدعفونی خیابان‌ها، معابر و نقاط پر رفت و آمد سطح شهر و محلات بود، افزود: اجرای طرح مواسات و همدلی و کمک مومنانه دومین برنامه مهم بود که با همراهی کانون و بسیج اجرا شد.

مدیر کانون فرهنگی هنری علویون مسجد جامع شهرستان رودان عنوان کرد: تاکنون پنج مرحله بسته‌های معیشتی شامل برنج، گوشت، مرغ، رب گوجه، ماکارونی، سویا، نخود و لوبیا بین نیازمندان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه شعار بچه‌های کانون و بسیج مسجد جامع رودان این است که «جهاد ادامه دارد»، گفت: طرح ضدعفونی کردن منازل بیماران کرونایی نیز یکی دیگر از طرح‌های مهم مشترک کانون و بسیج است که در قالب گروه جهادی شهید غلام نایبی اجرا می‌شود.

نایبی افزود: در این طرح ابتدا خانواده‌ها به کانون فرهنگی هنری اعلام می‌کنند که نیاز به ضدعفونی منزلشان دارند و سپس گروه جهادی با امکانات لازم و مواد بهداشتی عازم محل شده و منزل مورد نظر را ضدعفونی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۹ منزل بیماران کرونایی در پنج محله همسایه مسجد جامع رودان توسط این گروه ضدعفونی شده است، بیان کرد: هر منزل طی دو مرحله ضدعفونی می‌شود.

این فعال فرهنگی مذهبی با ذکر این نکته که در هر مرحله از ضدعفونی یک بسته ارزاق به ارزش دو میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به خانواده‌های کرونایی اهدا می‌شود، گفت: هزینه این بسته‌ها توسط کانون و بسیج تأمین می‌شود.

وی در پایان از فضل الله قاسمی فرمانده حوزه امام جعفر صادق (ع) رودان به جهت همکاری بسیار خوب با گروه جهادی کانون و بسیج قدردانی کرد و افزود: کانون فرهنگی هنری علویون و پایگاه بسیج علی بن ابیطالب (ع) همواره به مثابه دوبال در کنار هم در حوزه فعالیت‌های فرهنگی هنری مسجد جامع شهر رودان فعالیت می‌کنند.

کانون فرهنگی هنری علویون سال ۱۳۹۰ در مسجد جامع شهر رودان تأسیس شد و از کانون‌های پیشگام در رشته قرآنی، سرود، اردویی و فعالیت‌های جهادی در بین کانون‌های مساجد استان هرمزگان است.

گفتنی است؛ شهرستان رودان در فاصله ۸۰ کیلومتری شهر بندرعباس قرار دارد و به علت آب و هوای مناسب و وجود آب فراوان و وجود باغ‌های زیبا و مزارع کشاورزی به بهشت جنوب شهره است.

اخبار مرتبط

کشف ۲ میلیارد تومانی داروهای احتکار شده کرونایی

پروازهای اربعین‌ فردا تعیین‌ تکلیف می‌شود

احمد وحیدی "فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا" شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha