رو نمایی از سامانه جدید «آدم و حوا»

رو نمایی از سامانه جدید «آدم و حوا»

به گزارش سراج24، سامانه جدید «آدم و حوا» توسط مجموعه جهادی امام رضایی (ع) با هدف تسهیل گری در امر ازدواج جوانان به راه افتاده است و امکان ثبت نام اقشار مختلف جوانان با سنین گوناگون، وجود دارد .تاکنون نیز ازدواج‌های موفقی از این طریق رقم خورده است.

«آدم و حوا» برای رساندن جوانان به یکدیگر

در همین خصوص حسین یکتا مسئول جمعیت امام رضایی‌ها (ع) ، با توضیح در خصوص به راه افتادن سامانه «آدم و حوا»، گفت: این سامانه یکی از زیر مجموعه‌های جمعیت امام رضایی‌ها (ع) است که در زمین تسهیل‌گری و واسطه گری در زمینه ازدواج فعالیت می‌کند.

وی افزود: عملکرد مجموعه آدم و حوا در قالب آموزش، تسهیل گری برای ازدواج، توانمندسازی زوجین و مشاوره است. این مجموعه تنها در زمینه ازدواج دائم و موفق فعالیت می‌کند.

مسئول جمعیت امام رضایی‌ها (ع) اظهار داشت: به همین منظور یک اپلیکیشن و سایت به نام آدم و حوا راه اندازی کرده‌ایم که در آن افراد می‌توانند اقدام به ثبت اطلاعات، علایق و سلایق شخصی خود کنند. این سامانه هوشمند به صورت آنلاین و ۲۴ ساعته نیز فعال است.

یکتا درباره نحوه عملکرد این سامانه، عنوان کرد: سطح دسترسی به اطلاعات ثبت نام کنندگان طبقه بندی شده است و سیستم به صورت هوشمند فرد متناسب با اطلاعات دختر خانم را پیدا و ادامه این روند به صورت سنتی خواهد بود. در واقع دختر و پسر تا پیش از این با یکدیگر ارتباطی ندارند بلکه ارتباط آنها به صورت سنتی و از طریق خانواده‌ها است.

واسطه گری ازدواج

وی ادامه داد: به طوری که پس از یافتن فرد مورد نظر، اپراتورهای مجموعه آدم و حوا با تماس با خانواده دختر خانم و کسب اجازه از آنها، اطلاعات تماس آنها را به خانواده پسر منتقل می‌کنند و ادامه روند به صورت خواستگاری رسمی و روش سنتی انجام می‌شود.

مسئول جمعیت امام رضایی‌ها (ع) با بیان اینکه این سامانه امروز به مناسبت روز ازدواج رونمایی شده است، توضیح داد: البته طی هشت ماه گذشته فعالیت غیر رسانه‌ای داشتیم اما امروز این سامانه به صورت جدی رونمایی شده است. در طول این ۸ ماه نیز ۳۱۰ ازدواج موفق و بدون طلاق شکل گرفته است.

یکتا با اشاره بر ارائه اقدامات آموزشی و مشاوره توسط این سامانه، تصریح کرد: تقریباً ۸۵ درصد زوجینی که تاکنون ازدواج کرده‌اند، همچنان از خدمات مشاوره ما استفاده می‌کنند. خدمات مشاوره ما تا پیش از ازدواج به صورت رایگان در اختیار طرفین قرار می‌گیرد و حتی در برخی موارد مشاوران ما در جلسات خواستگاری این افراد نیز حضور یافته‌اند. بعد ازدواج نیز خدمات مشاوره و آموزشی برای توانمندسازی زوجین، آموزش مهارت‌های زندگی و غیره ادامه دارد و افراد می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی درباره اقدامات انجام شده توسط امام رضایی‌ها در زمینه تأمین جهیزیه و برگزاری مراسم عروسی، خاطرنشان کرد: طی چند سال اخیر همواره در این حوزه فعال بوده‌ایم. سال گذشته نیز برای ۷۰ الی ۸۰ زوج سیل زده منطقه پل دختر مراسم عروسی برگزار و قریب به یک میلیارد جهیزیه تأمین کردیم. اما از این زمان به بعد، تأمین جهیزیه و انجام امور خیریه برای برگزاری مراسم عروسی توسط مجموعه خیریه آدم و حوا انجام می‌شود.

مسئول جمعیت امام رضایی‌ها (ع) افزود: تمامی خدمات سامانه آدم و حوا و اقدامات تسهیل گری ازدواج جوانان، توسط خیرین مجموعه تأمین منابع مالی می‌شود و تمامی اقشار و جوانان در سنین مختلف می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند.

یکتا یادآور شد: دلیل اقدام ما و راه اندازی این سامانه نیز تأکیدات رهبر معظم انقلاب نسبت به لزوم تسهیل ازدواج جوانان و همچنین توجه به موضوع واسطه گری در ازدواج بوده است. در جامعه کنونی نیز موضوع واسطه گری برای ازدواج جوانان باید توسط خیریه‌ها، مساجد و افراد فعال در این زمینه انجام شود.

اخبار مرتبط

ازدواج دانشجویی دانشگاه صنعتی مالک اشتر + تصاویر

طرح جان فدا به مناسبت سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی

عکس/ نشست خبری مجموعه توانمندسازی ازدواج آدم و حوا

0 نظر

ارسال نظر

capcha