مسجد؛ مرکز ثقل و محور نیکوکاری

مسجد؛ مرکز ثقل و محور نیکوکاری
به گزارش سراج24، همزمان با ایام فرخنده سالروز ازدواج آسمانی و ملکوتی حضرت علی بن ابیطالب(ع) با حضرت فاطمه زهرا(س) چهارصدمین مرکز نیکوکاری استان تهران در شهرک شاهد بعثت توسط مدیر کل کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) استان تهران افتتاح شد.
 
سید ابوالفضل پرپنچی هدف از افتتاح مراکز نیکوکاری را هم‌افزایی، نهادینه‌سازی و توسعه توزیع فرهنگ احسان و نیکوکاری بین آحاد مختلف جامعه به ویژه خیرین در راستای حل مشکلات جامعه هدف دانست و اظهار کرد: استفاده از توانمندی و ظرفیت‌های بالقول و بالفعل خیران در کنار کمک‌های مادی و معنوی کمیته امداد می‌تواند گام مثبتی در نیل به خدمت، تسهیل و تسریع در رفع مشکلات و آسیب‌های اجتماعی و خاص محرومان و نیازمندان را موجب نماید.

وی مراکز نیکوکاری را جبهه اصلی و خط مقدم صحنه‌ مبارزه با فقر و پیشتاز و جلودار رسیدگی به محرومان دانست و اظهار امیدواری کرد با افزایش این مراکز به عدد هزار، تا پایان سال بتوانیم ارائه خدمات به مردم را به دست مردم سپرده و در این راستا استفاده از ظرفیت‌های گروه‌های جهادی، بسیج، مساجد، خیران، معنمدین محلی و هم افزایی آن باکمیته امداد موجبات ارائه خدمات بهینه و هدفمند به نیازمندان را فراهم می‌سازد.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران مراکز نیکوکاری را پل ارتباطی بدون واسطه بین نیکوکاران، خیران و نیازمندان توصیف و بیان کرد: اگر خدمات ارائه شده به نیازمندان به صورت صحیح اطلاع‌رسانی شود، اعتماد عمومی مردم، خیرین و همه عزیزانی که در جبهه مبارزه با فقر گام برمی‌دارند را مضاعف نموده و موجبات حمایت‌های مادی و معنوی بالای آنان را فراهم می‌سازد.
سید ابوالفضل پرپنچی ضمن تشکر از آحاد مردم جامعه به‌خصوص مردم مومن و متدین تهران بزرگ که در برحه‌های حساس به مواسات و همدلی در کنار همدیگر با تعامل، مهربانی و ارتقای فرهنگ انفاق و نیکو کاری توانستند بخشی از آلام نیازمندان را در مباحثی ماننده مبارزه با فقر، مبارزه با ویروس منحوس کرونا و... تسکین بخشند، از پخت و توزیع یک میلیون و شصت پرس غذای گرم در ماه مبارک رمضان، تهیه و توزیع چهار صدوسی هزار بسته اقلام و مواد غذایی، تهیه و توزیع مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده در راستای مبارزه با ویروس منحوس کرونا، اهدای جهیزیه، تامین و پرداخت هزینه‌های تحصیلی مددجویان نیازمند، تأمین و پرداخت هزینه‌های بیمارستان نیازمندان، کمک در ایجاد اشتغال، پرداخت تسهیلات، مشاوره در مباحث فرهنگی، اجتماعی با کمک مراکز نیکوکاری خبر داد.

حامد خیرخواهان، رییس مرکز نیکوکاری شهدای مدافع حرم نیز در حاشیه این مراسم، مراکز نیکوکاری را محملی نقش‌آفرین برای حضور و مشارکت کار‌آمدتر مردم در امورات خیر دانست و گفت: مرکز ثقل، محور و پایگاه اینگونه اقدامات مساجد هستند.

وی شناسایی، ارتباط و تعامل با افراد تأثیرگذار مانند خیرین، معتمدین محلی و منطقه‌ای، نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی به منظور بهره‌وری موثرتر از پتانسیل‌های ذیقیمت آن‌ها در راستای حل مشکلات محرومان را نقطه عطف خدمت‌رسانی به نیازمندان دانست و آن را مایه مباهات و تفضل الهی در خدمتگزاری و نوکری مردم مطرح کرد و مردم مومن، شریف و همیشه در صحنه را به انفاق ومساعدت در امورات خیر و خداپسندانه دعوت کرد.

اخبار مرتبط

۳۱ منطقه در ۳۱ استان را به عنوان نقطه هدف محرومیت زدایی

عدم برگزاری اردوهای جهادی در چهارمحال و بختیاری

دوره آموزش آنلاین مقدماتی *فتوشاپ *

0 نظر

ارسال نظر

capcha