13 بیمارستان تهران شاهد حضور جهادی دانشجویان

13 بیمارستان تهران شاهد حضور جهادی دانشجویان

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین، مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از فعالیت دانشجویان جهادی در ۱۳ بیمارستان تهران برای مقابله با کرونا خبر داد.

وی درباره اقدامات گروه‌های جهادی دانشجویی در دوران شیوع کرونا گفت: در دوران شیوع کرونا موفق‌ترین مجموعه‌ای که با سرعت و ساماندهی مناسبی وارد کمک به دستگاه‌های مسئول، دولت و کادر درمان شد مجموعه‌های جهادی بودند که قسمت اعظم آن‌ها گروه‌های جهادی هستند.

وی ادامه داد: دانشجویان به دلیل اینکه قبل از شیوع بحران کرونا در برنامه‌های مشابه فعالیت‌های جهادی شرکت داشته‌اند و حوزه فعالیت آن‌ها اقدامات جهادی است، با تجربه و آمادگی برای حل این بحران وارد شدند. دانشجویان در طول سال در بین دو ترم و در طول تعطیلات تابستان در قالب فعالیت‌های جهادی در مناطق محروم و حاشیه‌ای شهر‌ها در حال خدمات رسانی به افراد نیازمند و محروم جامعه هستند و تجربیات فراوانی دارند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، اظهار کرد: در بحران کرونا این تجربیات و این فعالیت به سرعت خودش را در خدمت نیاز جامعه قرار داد و از این جهت در مرحله اول زمانی که در قم و گیلان شاهد فعالیت بودیم اولین فعالیت جهادی در شهر قم توسط طلاب شکل گرفت و همین تجربه در کنار فعالیت‌های جهادی در کنار فعالیت‌های کادر درمان قرار گرفت. در ۱۳ بیمارستان تهران حضور مجموعه‌های جهادی، طلبه و دانشجو را در چند ماهه شیوع کرونا شاهد بودیم.

وی در ادامه با بیان اینکه دانشجویان جهادی در طی این مدت خدمات فراوانی ارائه دادند، افزود: کادر درمان کشور استقبال خوبی را از این دانشجویان داشتند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری درباره سایر اقدامات این گروه‌ها نیز گفت: در کنار فعالیت‌های جهادی اقدامات امداد رسانی نیز توسط دانشجویان طلبه شروع شد و مجموعه همدلی مؤمنانه را دانشجویان جهادی در دانشگاه‌ها، مراکز شهری و مساجد فعال کرده و در کنار سایر اقشار اقدام به فعالیت کردند.

رستمی افزود: موضوع تأمین اقلام و دوخت ماسک را در مجموعه‌های جهادی شاهد بودیم، ضدعفونی کردن معابر نیز جز فعالیت‌هایی بود که به صورت جدی انجام می‌شد. مجموعاً یک جبهه دفاع مقدس در قالب دفاع از سلامت و معیشت مردم توسط مجموعه‌های جهادی که بخش قابل توجهی از آن‌ها مجموعه‌های جهادی بودند شکل گرفت.

اخبار مرتبط

خردادماه؛ واکسیناسیون عمومی آغاز می‌شود

توقف واکسیناسیون با واکسن شرکت آمریکایی فایزر در چهار کشور

با «داروی ایرانی» کرونا را درمان می‌کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha