طلاب و هیئتی‌های استان کرمان برای کمک به مدافعان سلامت آماده اند.

طلاب و هیئتی‌های استان کرمان برای کمک به مدافعان سلامت  آماده اند.

به گزارش سراج24 ، حجت السلام غلامحسین حقانی با قدردانی از کادر درمان در بیمارستان های استان کرمان افزود:مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند و چندین ماه است که تمام تلاش‌شان را برای مداوای بیماران مبتلا به این ویروس منحوس به کار گرفتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان و کشور برای کمک به مدافعان سلامت اعلام آمادگی کردیم گفت: طلاب کرمانی حتی برای تغسیل و تدفین فوتی‌های کرونایی اعلام آمادگی کردند و در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونای استان طرح موضوع شد.

وی خاطر‌نشان کرد: در فراخوانی که در ابتدای شیوع بیماری در استان منتشر شد حدود ۲۰۰ نفر از طلاب و هیئتی‌ها و مسجدی‌های استان کرمان برای حضور در بیمارستان‌ها و کمک به مدافعان سلامت اعلام آمادگی کردند که به لطف خداوند شیوع بیماری در استان کاهش پیدا کرد و حضور آنها منتفی شد.

حقانی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان روبه‌رو هستیم و مدافعان سلامت هم حدود پنج ماه درگیر هستند و با فشارهای متعددی از حجم بیماران روبه‌رو هستند این طرح مجددا پیگیری شد.

وی با اشاره به انتشار مجدد فراخوان برای کمک به مدافعان سلامت در بیمارستان‌های استان گفت: از هفته گذشته اعلام آمادگی مجدد برای کمک به آنها شده است و در این رابطه جلسه‌ای با رئیس بیمارستان افضلی‌پور کرمان که به‌عنوان بیمارستان مرجع بیماران کرونایی است، برگزار شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان بیان کرد: مقرر شد فراخوان داده شود و در مرحله اول ۵۰ نفر از داوطلبین که ثبت‌نام کرده‌اند با آموزش‌های اولیه‌ای که می‌بینند به کمک کادر درمان می‌روند.

وی با اشاره به اینکه این افراد به‌عنوان بهیار، بیماربر و نیروی خدماتی در بیمارستان ارایه خدمت می‌کنند افزود: فراخوان منتشر شده مورد استقبال طلاب، هیئتی‌ها، مساجد و گروه‌های جهادی استان کرمان قرار گرفته است.

حقانی با بیان اینکه مساجد و هیئتی‌های استان کرمان برای برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان با رعایت کامل دستور‌العمل‌های بهداشتی آماده می‌شوند ابراز امیدواری کرد: هر چه سریع‌تر شاهد کم شدن افراد مبتلا به کرونا و پایان عمر این ویروس منحوس در جامعه باشیم.

اخبار مرتبط

‌تداوم زنجیره شیوع کرونا در یزد

برگزاری عزاداری محرم در فضای سربسته به شرط اخذ مجوز

توزیع ۵ هزار بسته معیشتی توسط سپاه حضرت روح الله(ره)

0 نظر

ارسال نظر

capcha