طرح ملی قرآنی 1454 ضروری است.

طرح ملی قرآنی 1454 ضروری است.

به گزارش سراج24 ، مدیر کل صدا وسیما اظهار داشت : افزایش درک قرآنی در جامعه را از اهداف مهم اجرای این طرح دانست و گفت: در هر برنامه یک موضوع مطرح می‌شود و شرکت‌کنندگان موضوع را از منظر قرآن مورد بررسی موضوعی قرار می‌دهند و پس از اجرا، داوران نظر خود را در مورد محتوا، نحوه بیان و کیفیت اجرای هر شرکت‌کننده بیان می‌کنند و انتشار محتواهایی که در حوزه‌های مختلف تولید می‌شود از طریق معاونت فضای مجازی سازمان صداوسیما انجام می‌شود که این موضوع نیز از دیگر ویژگی‌های متمایز طرح امسال است.

منتظر حجت تصریح کرد: این طرح در صدا وسیمای ۳۳ مرکز تولید می‌شود و به مدت دو ماه پخش خواهد شد و امیدواریم تا با تلاش همگی دست‌اندرکاران این طرح قرآنی شاهد بالندگی و رشد قرآنی در سطح زندگی مردم باشیم.

در ادامه حجت‌الاسلام ولی نژاد با اشاره به مهجور ماندن قرآن در زندگی مردم و اهمیت این طرح قرآنی در ارتقای فرهنگ قرآن و سبک زندگی قرآنی در جامعه گفت: شناسایی و معرفی افرادی که سبک زندگی قرآنی دارند، باید از اولویت‌های این طرح باشد ابتکار، خلاقیت و نوآوری در برنامه‌های قرآنی به منظور جذب مخاطب و ارتقاء و ترویج فرهنگ قرآن در جامعه ضروری است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: اینکه در جامعه جا بیفتد که قرآن کتاب زندگی است و مردم ترغیب شوند تا برای امور زندگی و اجتماعی خود به آن مراجعه کنند، یک امر مهم است که با چنین طرح‌های قرآنی امکان‌پذیر خواهد ‌بود و در این زمینه رسالت رسانه ملی و صدا و سیمای استان بسیار سنگین و خطیر است.

همچنین در ادامه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، افزود: این طرح که از طرح های ملی است و با موضوع قرآن، خانواده و آرامش در سراسر کشور برگزار می‌شود نیز یکی دیگر برنامه های مهم صدا و سیما در کارنامه اجرایی اش است که تا کنون از این مهم سربلند بیرون آمده است.

عادله کشمیری در ادامه با اشاره به اینکه یکی از وظایف صدا و سیما ایجاد فرهنگ انس با قرآن است اظهار داشت: رسانه ملی و صدا و سیمای گلستان نیز با بهره‌مندی از ظرفیت قاریان، داوران و مفسرین برجسته قرآنی استان به این مهم بپردازد و آشنایی مردم با قرآن از طریق رسانه بهترین تاثیر را دارد.

وی در پایان از تلاش های مدیر کل صدا و سیما و نگاه ویژه ایشان در برنامه های محتوایی صدا و سیمای استان حول محور قرآن کریم و جلب رضایت مخاطبان تشکر کرد.

در این جلسه مقرر شد برای محورهای طرح قرآنی بشارت ۱۴۵۴، مسابقاتی با مشارکت محتوایی و تامین جوایز توسط اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد استان، اداره ‌کل تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه از شبکه استانی پخش شود و تا پایان سال ادامه یابد

اخبار مرتبط

ثبت‌نام مرحله استانی مسابقات قرآنی «مدهامتان» آغاز شد

ترک امر به معروف موجب از بین رفتن آزادگی و حریت می‌شود

هیئتی‌ها پایبند به اصول بهداشتی در محرم‌اند

0 نظر

ارسال نظر

capcha