بلاتکلیفی مساجد برای برگزاری نماز جماعت

بلاتکلیفی مساجد برای  برگزاری  نماز جماعت

به گزارش سراج24 ، ۲۴ تیرماه بود که مرکز رسیدگی به امور مساجد در پی ابلاغیه ستاد ملی مدیریت بیماری  کرونا مبنی بر تعطیلی یک هفته‌ای مساجد کلان شهر تهران، پیامی برای ائمه جماعات استان تهران صادر کرد که در آن آمده بود: «با احترام، به استحضار می‌رسانیم براساس ابلاغیه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ، محدودیت‌های جدید، صرفاً مربوط به مساجد کلان شهر تهران و شهرهای قرمز استان است. لذا فعالیت مساجد در سایر شهرها کمافی‌السابق ادامه خواهد داشت و در تهران هم ظرف یک هفته پیش رو، مساجد، بدون برگزاری نماز جماعت، در هر سه نوبت باز و با حضور امام جماعت در خدمت مؤمنین خواهند بود.»

با پایان یک هفته در نظر گرفته شده برای محدودیت‌ها در تهران، نسبت به برگزاری نماز جماعت در تهران موضع‌گیری نشد و حتی روز جمعه ۳ مردادماه انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در اطلاعیه خود برای تمدید محدودیت‌ها اظهار داشت: استخرهای سر پوشیده، تالارهای پذیرایی برای عروسی، برگزاری مراسم عزا، همایش‌ها و ورزش‌های پرخطر و عدم برگزاری نماز جمعه تهران به مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

استاندار تهران در این اطلاعیه، هیچ اشاره‌ای به وضعیت مساجد نکرده است.

همچنین روز گذشته ۴ مردادماه، سرهنگ نادر مرادی معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ در اظهارنظری گفت: به دنبال ابلاغ استانداری و مصوبه ستادمقابله با کرونا در استان تهران محدودیت یک هفته‌ای برای برخی صنوف پرتردد و پرریسک، یک هفته دیگر نیز تمدید شد و از امروز تا پایان هفته، فعالیت آن‌ها ممنوع است.

وی ادامه داد: بر این اساس آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی زنانه، تالارهای پذیرایی، چایخانه‌ها و سفره خانه‌ها و قهوه‌خانه، سینماها، مراکز فرهنگی و هنری اعم از کتابخانه‌ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدنسازی تا پایان هفته تعطیل خواهند بود. همچنین کلیه مراسم عروسی، ترحیم و همایش ها نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

طبق این مطالب، در تمدید جدید محدودیت‌ها، نامی از برگزاری نماز جماعت مساجد برده نشده است اما براساس پیگیر‌های صورت گرفته از ائمه جماعت مساجد، مرکز رسیدگی به امور مساجد در این خصوص بدون صدور اطلاعیه‌ای، برگزاری نماز جماعت را همچنان معلق نگه داشته است. مسئولین مرکز رسیدگی به امور مساجد با مسکوت گذاشتن این موضوع، بنا دارند همان رویه سابق یعنی عدم برگزاری نماز جماعت دنبال شود.

اخبار مرتبط

پاسخ مثبت واکسن ایرانی کرونا به تمامی آزمایشات

در ماجرای اهدای واکسن، اعتقادی به دلسوزی آمریکا ندارم

هراس دشمن از دست یافتن ایران به فناوری واکسن کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha