بنیاد شهید برای آزادی ایثارگران جرائم غیرعمدتفاهم نامه ای انعقاد کرد

بنیاد شهید برای آزادی ایثارگران جرائم غیرعمدتفاهم نامه ای انعقاد کرد

به گزارش سراج24، سعید اوحدی روز سه‌شنبه، 24 تیرماه در نشست مشترک با مدیر عامل ستاد دیه با بیان اینکه آزادی زندانیان با جرائم غیرعمد همواره جزو سنت‌های حسنه ایرانیان بوده است، افزود: این سنت حسنه در طول سال به ویژه ماه مبارک رمضان اتفاق می‌افتد و عزیزانی که گرفتاری‌های جزئی و بدهکاری‌های مالی دارند با کمک خیرین و سازمان‌ها از زندان آزاد می‌شوند.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: یکی از فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونت حقوقی و امور مجلس آن، احقاق حقوق قانونی جامعه ایثارگری است که آزادی ایثارگران با جرائم غیر عمد نیز شامل این مسئله می‌شود.

وی معاضدت قضایی را راهکاری برای آزادی ایثارگران با بدهکاری‌های جزئی مالی و جرائم غیر عمد دانست و گفت: در راستای تأمین مالی این موضوع، سازمان‌های مختلف با یکدیگر همکاری‌های لازم را دارند. بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که امروز با ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند به امضا رسید نیز یک‌سوم این منابع از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران و دو سوم آن توسط ستاد مردمی دیه تأمین می‌شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ابراز امیدواری کرد که با تفکیک آمار ایثارگران با جرائم غیر عمد به تفکیک استان‌ها، حقوق حقه این عزیزان استیفاء و به برکت فرهنگ ایثار اجتماعی شاهد آزادی آن‌ها باشیم. اوحدی با اشاره به عفو عمومی گروهی از زندانیان جرائم غیر عمد در سال گذشته اظهار کرد: در کنار آزادی این دسته از زندانیان برخی از ایثارگران زندانی که جرائم غیرعمدی مانند بدهکاری داشتند، مشمول این عفو نشدند که تصمیم گرفتیم بر این اساس تفاهم‌نامه‌ای با ستاد مردمی دیه برای آزادی این عزیزان منعقد کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین ابراز امیدواری کرد با هماهنگی قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها، اطلاع‌رسانی‌های لازم جهت آزادی زندانیان ایثارگر صورت گیرد.

اخبار مرتبط

تفاهم نامه تامین زمین و احداث ۱۲۰۰ مسکن ایثارگران منعقد شد

سرمایه عظیمی تحت عنوان شهدا و ایثارگران در اختیار ما است

خدمت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران از بالاترین خدمات است

0 نظر

ارسال نظر

capcha