بازهم شیطنتی دیگر از بی بی سی

بازهم شیطنتی دیگر از بی بی سی

به گزارش سراج24، درحالی که هپکو به‌رغم شعارها و وعده‌ها در کما به‌سر می‌برد در روزهای اخیر کارگران هپکو بار دیگر با تجمعی اعتراضی در محدوده کارخانه نسبت به نبود تولید و حقوق معوق اعتراض کردند.

"سیدامیر میرناصری" نماینده کارگران هپکو که در دیدارهای اخیر با رئیس دستگاه قضا و نیز نشست با مسئولان ارشد دولتی به بیان دغدغه و مطالبات کارگران پرداخته است در گفت‌و‌گویی که به‌دلیل شیوع کرونا به‌صورت آنلاین و تصویری انجام شد به این دروغ‌پردازی رسانه‌های ضدانقلاب به‌شدت واکنش نشان داد.

فعال کارگری شرکت هپکو با اشاره به اعتراض اخیر کارگران شرکت هپکو اظهار داشت: اعتراضات اخیر کارگران شرکت بابت عدم پرداخت حقوق و نبودن کار در شرکت بوده و البته این تجمعات در داخل شرکت بوده است و در خارج از محیط شرکت تجمعی نداشتیم و البته هدف از این تجمع، رساندن پیام کارگران به مسئولین و مدیریت شرکت بود.

وی افزود: حدود 10 ماه از حضور مدیریت جدید شرکت می‌گذرد ولی متأسفانه اتفاق خوبی را که برای کارگران هپکو امیدوار کننده باشد در این شرکت شاهد نبودیم و تاکنون هیچ کاری وارد شرکت نکرده‌اند و برنامه‌هایی که اخیراً دولت برای انتقال هپکو پیش‌بینی کرده مکرر در حال تغییر است و شرکت فقط در حال پاس‌کاری است.

اعتراضات کارگران به‌خاطر کار بوده است زیرا کارگر کار می‌خواهد

میرناصری تصریح کرد: یک روز قرار بود هپکو به ایمیدرو واگذار شود، امروز به سازمان تأمین اجتماعی و چند روز دیگر به یک سازمان دیگر، حدود 10 ماه است که قول داده بودند به دولت برمی‌گردد ولی همچنان در حال پاس‌کاری است و کارگران این شرکت باز بلاتکلیف هستند.

وی بیان کرد: اعتراضات کارگران ما به‌خاطر کار بوده است زیرا کارگر کار می‌خواهد، بنابراین باید تدابیری منطقی و کارشناسی‌شده برای این واحد تولیدی صورت بگیرد، شعارهای کارگران و دست‌نوشته‌های کارگران هم مشخص و مؤید این مطلب است که صرفاً دنبال کار هستند و قطعاً شرکت مدیر بی‌لیاقت نمی‌خواهد، ولی متأسفانه رسانه‌های معاند براساس منافع خود تفسیر و برداشت می‌کنند و سعی در به‌عکس نشان‌دادن حقایق دارند.

وی ادامه داد: البته این تجربه امروز نیست، هر زمان که اعتراض و تجمعی به‌صورت قانونی صورت گرفته است شبکه‌های دشمن به‌نفع خودشان تفسیر و بهره‌برداری کردند و البته چیز عجیبی نیست، کار دشمن ایجاد یأس و تخریب است و می‌خواهند با القائات دروغ خود، فضا را به‌سمتی ببرند که علیه نظام بوده است درحالی که کارگران همواره همراه نظام و مدافع انقلاب هستند.

اجازه نمی‌دهیم برای هپکو مشکلی که منجر به ازبین‌رفتنش شود اتفاق بیفتد

نماینده بخش کارگری شرکت هپکو خاطرنشان کرد: تقریباً 5 سال است شرکت هپکو مشکل داشته ولی تاکنون شعاری علیه نظام گفته نشده است، فریادهایی که زده می‌شود و شعارهایی که داده می‌شود در راستای اعتراضات صنفی و کارگری بوده است و این را صراحتاً اعلام می‌کنم که ما نسبت به کارخانه و نظام دارای حساسیت هستیم و دوست داریم کارخانه فعال باشد، قطعاً به‌راحتی اجازه نخواهیم داد برای شرکت هپکو مشکلی که منجر به ازبین‌رفتن آن‌ شود اتفاق بیفتد.

وی اضافه کرد: متأسفانه وقتی از مجامع قانونی پیگیر مشکلات هستیم روند آن به‌کندی صورت می‌گیرد و این مسئله باعث تجمعات می‌شود، تجمع ما به‌خاطر توجه بیشتر مسئولین بود و هیچ زمان علیه نظام حرکت یا حتی سخنی نگفته‌ایم و نخواهیم گفت.

میرناصری ادامه داد: شرکت هپکو یک شرکت ملی و استراتژیک است و دوست نداریم به‌خاطر بی‌تدبیری و نالایقی برخی افراد به زمین بخورد، مشکل شرکت راه‌حل دارد و راه‌حل‌های آن هم ارائه شده ولی متأسفانه همین پاس‌کاری باعث نگرانی و تجمعات شده است، باوجود مشکلات گول برداشت‌های دشمن و صحنه‌سازی و القائات رسانه‌های معاند را نمی‌خوریم و تسلیم نمی‌شویم، رسانه‌های غرب می‌توانند هرطور که می‌خواهند برداشت کنند ولی حقیقت آنجاست که اعتراضات هپکو صنفی است و کارگران هپکو هیچ‌گاه خود را از صف انقلاب و دفاع از نظام جدا نمی‌کنند.

اخبار مرتبط

چرا دولتی‌ها و کارفرمایان به دنبال «مزد منطقه‌ای» هستند؟ مشکلات پیش روی محاسبه سبد معیشت کارگران!

توزیع 12 هزار سبد معیشتی بین کارگران ساختمانی در ایام کرونا

۳۱ منطقه در ۳۱ استان را به عنوان نقطه هدف محرومیت زدایی

0 نظر

ارسال نظر

capcha