هزینه در فعالیت های فرهنگی ، سرمایه گزاری برای آینده است.

هزینه در فعالیت های فرهنگی ، سرمایه گزاری برای آینده است.

به گزارش سراج24 ، محمد روح‌الامینی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی طی سفر یک روزه به استان سیستان و بلوچستان با کارکنان تبلیغات اسلامی و مسئولان این استان دیدار و گفتگو کرد.

روح الامینی در دیدار با جعفری رئیس ستاد محرومیت‌زدایی سپاه در زاهدان و کیخا مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادنی سیستان و بلوچستان گفت: جوانان سرمایه‌های این نظام هستند و پیشرفت‌ها با حضور آگاهینه و مدبرانه آن محقق خواهد شد و اگر برای رضای خدا و خدمت خالصانه و خیرخواهانه برای مردم باشد در میدان بزرگ امتحان پیروز خواهیم شد.

وی کارهای انجام‌شده توسط بسیج سازندگی ازجمله در بحث محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی و مبارزه با کرونا را بسیار مؤثر و مفید دانست و از آن‌ها خواست تا با تقویت نیرو و کادرسازی و اولویت‌بندی کارها بهتر از گذشته در خدمت‌رسانی با مشارکت نقش اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی به محرومان تلاش کنند.

هرگونه هزینه در فعالیت‌های فرهنگی یک سرمایه‌گذاری برای آینده است

در ادامه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی در دیدار با عرب رئیس سازمان برنامه‌وبودجه این استان بابیان اینکه هرگونه هزینه در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی یک سرمایه‌گذاری برای آینده است گفت: این سرمایه‌گذاری در بلندمدت اثرات خود را در جامعه نشان می‌دهد که نیازمند صبر و پشت‌کار است.

محمد روح‌الامینی همچنین به ظرفیت‌های موجود در بدنه این سازمان اشاره کرد و افزود: هیئات، مساجد، روحانیون و مداحان ازجمله این ظرفیت‌ها هستند که می‌توان در حل بسیاری از امور اجتماعی از آن‌ها بهره برد.

وی بابیان اینکه بودجه فعالیت‌های فرهنگی کافی نیست ادامه داد: افزایش بودجه اداره تبلیغات اسلامی این استان نیازمند همراهی دستگاه‌های حاکمیتی استان است که سازمان مرکزی نیز در این حوزه آنچه را که در توان داشته باشد به میدان خواهد آورد.

مساجد مهم‌ترین پایگاه در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی هستند

در ادامه روح‌الامینی در دیدار با راشکی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان از مساجد به‌عنوان مهم‌ترین پایگاه در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی یادکرد و افزود: با توجه به اهتمام ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به بحث محرومیت‌زدایی مساجد می‌توانند به‌عنوان بهترین مکان برای ارائه خدمات به اهالی محل به‌ویژه نیازمندان ایفا نقش کنند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: این سازمان در مرکز و به طبع آن در استان‌ها و شهرستان‌ها می‌تواند به‌عنوان بازوان اجرایی در خدمت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیادهای وابسته به این ستاد در اجرای طرح‌های مختلف به‌ویژه در حوزه محرومیت‌زدایی باشند.

فعالیت روحانیون در مقابله با بحران کرونا در کشور قابل‌تقدیر است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه سفر خود در دیدار با حجت‌الاسلام مؤمنی مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: با شروع بحران ویروس کرونا در کشور طلاب و روحانیون فعالیت مقابله‌ای خود را در دو بخش امید افزایی و حمایت‌های معنوی آغاز کردند و فعالیت روحانیون در مقابله با بحران کرونا در کشور قابل‌تقدیر است.

محمد روح‌الامینی افزود: با نگاهی به ظرفیت‌های استان سیستان و بلوچستان در تمامی حوزه‌ها درخواهیم یافت که، استانی توانمند در ارائه خدمات عمرانی در بخش‌های مختلف است.

حوزه هنری بازوی اجرایی سازمان تبلیغات اسلامی است

محمد روح‌الامینی، در ادامه سفر به استان سیستان و بلوچستان در دیدار با رئیس حوزه هنری استان بر لزوم هم‎افزایی بین مجموعه‌های وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد و اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی از مجموعه‌های وابسته خوبی در حوزه‌های مختلف برخوردار است که این هم‌افزایی می‌تواند در پیشبرد بسیاری از اهداف سازمان منشأ آثار خیر باشد.

وی از حوزه هنری به‌عنوان بازوی اجرایی این سازمان در فعالیت‌های هنری یادکرد و افزود: دفاتر حوزه هنری در استان‌ها باید معارف اسلامی و آرمان‌های انقلاب را به زبان هنرمندانه و مؤثر به جامعه منتقل کنند.

روح‌الامینی با اشاره به تغییر در سلایق و گرایش‌های جامعه به‌ویژه نسل جوان در حوزه‌های مختلف بیان کرد: باید با شناخت این سلایق و گرایش‌ها و استفاده از ابزار به‌روز آنان را به میدان نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلف انقلاب کشاند.

کمبود بودجه فرهنگی خطر بزرگی برای مسائل فرهنگی و تبلیغی است

روح‌الامینی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی کشور در نشست با معاون استانداری سیستان و بلوچستان در سخنانی، توجه به مسئله نیروی انسانی و فراهم کردن زمینه و بستر مناسب برای فعالیت بی‌دغدغه و همراه با آرامش و اطمینان، را از اصول مهم اداری و اجرایی عنوان کرد.

وی بر ضرورت شناسه دار کردن برخی نیروهای انسانی در ادارات تبلیغات اسلامی تأکید کرد و افزود: در تأکیدات مقام معظم رهبری بر ضرورت جوان‌گرایی در ادارات بایستی توجه داشت که از ظرفیت‌های سازمان نسبت به جذب نیروهای خدوم اهتمام لازم را به عمل آورد و کمک دستگاه‌های دولتی در این زمینه کارساز است.

وی ضمن ابراز تأسف از کمبود بودجه فرهنگی در تخصیص اعتبارات، خاطرنشان کرد: کمبود در بودجه فرهنگی خطر بزرگی برای مسائل فرهنگی و تبلیغی است اما در این میان نیروی انسانی خدوم و وظیفه‌شناس از هیچ تلاشی فروگذار نیستند و کارها بی کم‌وکاست پیش می‌رود که این امر توجه ویژه مسئولان را می‌طلبد.

فضاهای فرهنگی در چابهار زمینه‌ساز رشد فرهنگی مردم این منطقه است

در ادامه این سفر روح الامینی با چاکر زهی معاون فرهنگی منطقه آزاد چابهار گفت: خانه فرهنگ در روستاهای بخش مرکزی این شهرستان در حال ساخت است که پس از تکمیل نقش مهمی در توسعه اجتماعی و فرهنگی این روستاها دارد.

وی گفت: خانه فرهنگ هرکدام ۳۶ تا ۱۰۰مترمربع زیربنا دارند که البته مساحت آن‌ها بستگی به تعداد و جمعیت روستاها دارد.

چاکرزهی اظهار داشت: این خانه‌های فرهنگ در روستاهای کمال، نوک‌آباد، کج، بلنگی، صفر زهی، بجار بازار،لانیاری و کلسکان در حال ساخت است.

گفتنی است کلنگ ساخت این خانه‌های فرهنگ باهمت سازمان منطقه آزاد چابهار به‌صورت مشارکتی با بنیاد فرهنگی دکتر مجتهدی در روستاهای شهرستان‌های چابهار،کنارک و دشت یاری خرداد امسال به زمین زده‌شده است که سازمان تبلیغات اسلامی کشور می‌تواند از این ظرفیت در راستای نقش اجتماعی خود بهره‌مند شود.

در ادامه روند سفر به شهرستان چابهار حجت‌الاسلام عیسی بزمانی در بازدید جناب آقای روح‌الامینی از مجتمع فرهنگی چابهار گفت: مجتمع فرهنگی تبلیغات اسلامی چابهار که با استارت تخصیص اعتبار ۲ میلیارد تومان از سال ۹۱ آغازشده بود در حال حاضر ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

حجت‌الاسلام بزمانی ادامه داد: سایت‌های اداری، آمفی‌تئاتر و فضاهای آموزشی و مهمانسرا برای این مجتمع در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل تبلیغات استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: چابهار به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی ازلحاظ فرهنگی و همچنین تردد مسئولان کشور و استانی نیازمند فضاهای فرهنگی گسترده است که سازمان تبلیغات گام خوبی در این زمینه برداشته است.

وی تصریح کرد: درسال آینده شاهد افتتاح فضاهای فرهنگی لازم در چابهار خواهیم بود که زمینه‌ساز رشد فرهنگی مردم است.

بازدید از مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان،کتاب شهر و دیدار باروحانی مستقر حاشیه شهرستان زاهدان و دیدار با نماینده بنیاد علوی در شهرستان قصر قند از دیگر برنامه‌های معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی در سفر به سیستان و بلوچستان بود.

اخبار مرتبط

هیئتی‌ها پایبند به اصول بهداشتی در محرم‌اند

برگزاری برنامه های ویژه عید قربان تا عید غدیر

هزینه ها و شهریه ها نا برابر در مراکز غیردولتی نگهداری معلولین

0 نظر

ارسال نظر

capcha