افزایش حضور روحانیون در مدارس قزوین

افزایش حضور روحانیون در مدارس قزوین

به گزارش سراج24 ، حجت‌الاسلام محمد جواد زهرایی روز شنبه در دیدار با اصغری مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین برای افزایش همکاری‌های فرهنگی توافق کرد.

حجت‌الاسلام محمد جواد زهرایی در این نشست که در اداره آموزش و پرورش قزوین برگزار شد اظهار داشت: نگاه آموزش و پرورش به موضوع فرهنگ جای خوشحالی دارد و انتظار می‌رود این دغدغه در میان نهادهای فرهنگی دیگر هم باشد تا به دستاوردهای بهتری برسیم.

وی گفت: در عرصه‌های دانش آموزی و مدارس نباید نگاه جریان‌های سیاسی حاکم باشد و هدف ما تربیت اصولی و کادرسازی برای انقلاب اسلامی باشد.

زهرایی تصریح کرد: در تبلیغات اسلامی ما به دنبال اجرای زیست بوم فرهنگی در حوزه‌های مختلف هستیم لذا نباید منتظر ابلاغ برنامه از مرکز باشیم بلکه به نظر می‌رسد خودمان قادریم با اتکا به کارشناسان بومی و همکاری سایر دستگاه‌ها برنامه‌های خوبی را پیاده کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین اضافه کرد: در صددیم با بهره گیری از طلاب و روحانیون مستعد، خوش فکر و خلاق در آموزش و پرورش از این فرصت طلابی برای تربیت درست و اصولی دانش آموزان استفاده کنیم.

وی یادآور شد: روحانیون همکار در این عرصه حتماً باید آموزش دیده و با پرسمان دانش آموزی آشنا باشند تا بتوانند شبهات جوانان و جوانان را در عرصه‌های دینی برطرف کنند و پاسخ دهند.

حجت‌الاسلام زهرایی گفت: بیش از ۱۰۰ سوال مختلف در ذهن دانش آموزان وجود دارد که برای ما نیز اهمیت دارد و باید بتوانیم بخوبی به آنها پاسخ دهیم تا شبهات برطرف شود.

وی بیان کرد: به نظر می‌رسد حوزه مهارت در سیستم آموزش و پرورش کشور مغفول مانده به همین دلیل جوان ما تلاش می‌کنند با حفظ کردن و نمره گرفتن در مدرسه و دانشگاه فقط این دوره را گذارنده و صاحب شغل شود در حالی که با مهارت بیگانه است.

زهرایی اضافه کرد: جامعه به همه نوع شغل و تخصص و مهارت نیاز دارد و اگر نتوانیم جوان و نوجوان خود را ماهر تربیت کنیم با چالش‌های جدی مواجه خواهیم شد.

وی عنوان کرد: موضوع آزاد اندیشی در آموزش پرورش خیلی مهم است و با تشکیل این جلسات در مدارس باید دانش آموزان را فعال کنیم تا جسارت گفتگو و مباحثه و طرح سوالات در میان جمع را داشته باشند و روحیه اعتماد به نفس آنها تقویت شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآور شد: باید روحیه مطالبه گری در مدرسه شکل گرفته و تبلیغ شود تا دانش آموزان بتوانند سوالات ذهن خود را با جرأت مطرح کرده و پاسخ بگیرند.

زهرایی اضافه کرد: روحانیون مستقر در استان قزوین ظرفیت خوبی هستند که می‌توانند با حضور در مدارس به شبهات دینی و مسائل فرهنگی و اجتماعی دانش آموزان پاسخ دهند.

وی گفت: آموزش معلمان قرآنی و پرورشی از دغدغه‌های ما در اداره تبلیغات اسلامی است و با ورود اساتید برتر این حوزه امیدواریم شاهد اتفاقات خوبی در این عرصه باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین اظهار داشت: ظرفیت شورای دانش آموزی هم برای ما اهمیت دارد و دانش آموزان می‌توانند مشاوران خوبی برای ما باشند به شرط آن که به آنها اجازه داده شود ایده‌های خود را مطرح کرده و توان خود را نشان دهند.

وی بیان کرد: آینده ایران اسلامی توسط همین دانش آموزان ساخته خواهد شد لذا اگر به تربیت اصولی و منطقی آنها توجه کنیم آینده نظام تضمین خواهد شد.

حجت‌الاسلام زهرایی گفت: بهره گیری از فناوری‌های جدید و شبکه‌های اجتماعی یکی از راهکارهای تأثیرگذار امروز است و ما نیز باید به صورت جهادی در این حوزه وارد کار شده و با تولید محتوای باکیفیت، در فضای مجازی به تحقق اهداف تعیین شده کمک کنیم.

اخبار مرتبط

روحانیون اهل سنت پیرو مقام معظم رهبری هستند

تبلور «شور حسینی و مهر دانش آموزی» در آستانه شروع مدارس بوشهر

تلاش دوشادوش بسیجیان، هیأتی ها و روحانیون لارستانی در اقدامات جهادی

0 نظر

ارسال نظر

capcha