تربیت مداحان تراز انقلاب اسلامی

تربیت مداحان تراز انقلاب اسلامی

به گزارش سراج24 ، حجت‌الاسلام سیدناصر حیدری در مراسم انتخاب مداحان شاخص استان یزد با اشاره به ثبت نام مداحان در سامانه طوبی اظهار داشت: تعریف ستایشگر و مداح محدودتر شده و استمرار کار مداحان مورد توجه است.
وی افزود: امسال انتخابات جدید برای مداحان وجود دارد که با گردهمایی مداحان شاخص استان برگزار می‌شود و با منتخبان این جمع و منتخبان مداحان شهرستان‌ها، مداحان شاخص استان مشخص می‌شوند.
حیدری ادامه داد: در استان‌ها شورای اندیشه ورزی ستایشگری تشکیل شده که مداحان شاخص را شناسایی و به شورای ملی معرفی می‌شود تا به‌عنوان مداح ملی معرفی شوند.
معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی استان یزد یادآور شد: لازم است ارتقا سطح کیفی دانش مداحان انجام شود زیرا در این زمینه مشکلاتی وجود دارد و تلاش ما این است که این مشکل به طور جدی حل شود.

حیدری با اشاره به اینکه اکنون آموزش‌هایی که ارائه می‌شود نیز با نقایصی همراه است، افزود: مداحان نیاز به آموزش‌هایی دارند که در کنار این آموزش‌ها باید برای ارتقا کیفی مجالس و برنامه‌ها نیزتلاش شود.
وی افزود: امروز دستگاه‌ها و ادوات موسیقی وارد مداحی شده و حتی در مراسم ختم اموات نیز از این ادوات استفاده می‌شود که باید در مورد آن تجدیدنظر شود زیرا خلاف موازین شرعی ما است.
حیدری، ساماندهی مداحان در رده‌های مختلف سنی،کادرسازی مداحی و ارتقا سطح آنها، بسترسازی برای ایجاد مراکز آموزش مداحی،تربیت مداح تراز انقلاب اسلامی، ایجاد صنف مداحی و صیانت از مداحان به وسیله صنف خودشان و پیشگیری از آسیب‌های ستایشگری به کمک خود مداحان از جمله مواردی است که باید به صورت جدی در حال پیگیری آن هستیم.
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، تشکیل بانک اطلاعاتی از مداحان نیز از ضرورت هاست و لازم است ارتباط مداحان با حوزه‌های علمیه تقویت شود.
وی تحقق این برنامه‌ها را در گرو انجام انتخابات درست دانست و گفت: برای اینکه انتخابات خوبی داشته باشیم، فهرستی شامل بیش از ۷۰ نفر با استعلام از کانون مداحان انتخاب کرده ایم که امیدواریم از بین این افراد، افراد شاخص انتخاب شوند تا با کمک آنها بتوانیم برنامه‌های مربوط به مداحان را عملیاتی کنیم.

اخبار مرتبط

دُن آرام

تنها گریه کن

جنگ و صلح

0 نظر

ارسال نظر

capcha