تعاملی برای ساخت مسکن برای معلولین

تعاملی برای ساخت مسکن برای معلولین

به گزارش سراج24، مدیرعامل بنیاد برکت ضمن اعلام این خبر گفت: به منظور حل مشکل مسکن اقشار آسیب‌پذیر جامعه و ارتقای سطح کیفی و بهبود شرایط محیطی و سکونتی خانواده‌های دارای حداقل دو معلول، 3500 واحد مسکونی برای این خانواده‌ها در 31 استان کشور ساخته می‌شود.

امیرحسین مدنی تصریح کرد: این تعداد واحد مسکونی بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی کشور ساخته می‌شود.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به مدت یک‌ساله این تفاهم‌نامه اظهار داشت: اعتبار تعهد شده توسط بنیاد برکت در این تفاهم‌نامه 500 میلیارد ریال است و استان‌های تهران، فارس، اصفهان و لرستان به ترتیب با 552، 376، 370 و 215 مسکن، بیشترین سهم را از واحدهای مسکونی ساخته شده خواهند داشت.

وی ادامه داد: گزارش پیشرفت مالی و فیزیکی اجرای این تفاهم‌نامه در دوره‌های زمانی 3 ماهه به اعضای کمیته اجرایی متشکل از معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدیرکل دفتر سازمان بهزیستی کشور ارائه می‌شود.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه ساخت مسکن برای محرومین اظهار کرد: ساخت 40 هزار واحد مسکونی را با پیش‌بینی اعتباری بالغ بر 1400 میلیارد ریال در دستور کار داریم که از این تعداد، 10 هزار واحد تکمیل شده و در اختیار محرومین سراسر کشور قرار گرفته است.

مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: 10 هزار واحد دیگر نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و تحویل خانواده‌های نیازمند خواهد شد.

به گفته مدنی، تا به امروز 47 هزار و 328 پروژه عمرانی و زیربنایی توسط بنیاد برکت با هدف عمران و آبادانی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور اجرا شده که بخش قابل توجهی از این پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده است.

مدنی ادامه داد: این پروژه ها علاوه بر 40 هزار واحد مسکونی محرومین، شامل 1780 مدرسه با 9780 کلاس درس، 1160 مسجد و مراکز فرهنگی و مذهبی، 350 خانه عالم، 244 بیمارستان و مرکز جامع سلامت و درمان سرطان و 3850 پروژه زیربنایی دیگر شامل آب‌رسانی، ساخت راه و جاده، برق‌رسانی و مرمت قنوات است.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر این‌که تمام 31 استان کشور تحت پوشش طرح‌های عمرانی و زیربنایی این بنیاد قرار دارند، تصریح کرد: هر چند بنیاد برکت با توجه به منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی جوامع محروم و کمتر توسعه یافته از طریق ایجاد فرصت‌های کسب و کار، عمده فعالیت‌ها و اقدامات خود را بر اشتغال‌زایی در این مناطق متمرکز کرده است اما به اجرای طرح‌های عمرانی و زیربنایی در مناطق روستایی و محروم نیز توجه ویژه دارد.

مدنی یادآور شد: بنیاد برکت همچنین به منظور محرومیت‌‌زدایی، برقراری عدالت آموزشی و فراهم آوردن فرصت‌های برابر، نهضت مدرسه‌سازی را در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور راه‌اندازی کرده است.

اخبار مرتبط

وزارت راه: فعلاً برای ساخت یک میلیون مسکن زمین داریم

برپایی موکب‌های ستاد اجرایی در آستانه اربعین در عراق و ارائه خدمات به زائرین

توزیع ۳۲۰ هزار بسته لوازم‌التحریر در مناطق محروم

0 نظر

ارسال نظر

capcha