واردات هتل کپسولی

واردات هتل کپسولی

به گزارش سراج24، حسین اربابی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران، درباره سرانجام واردات و  ساخت هتل‌های کپسولی در کشور، گفت: بحث واردات این هتل‌ها در حال حاضر مدنظر نیست و تنها حدود 10 مورد از این هتل‌ها توسط بخش خصوصی به کشور وارد و رونمایی شد.

وی افزود: رونمایی از هتل کپسولی در تهران  جهت تشویق سرمایه‌گذاران داخلی و تولیدکننده‌ها و ایجاد جهش تولید بوده است و قرار نیست وزارت میراث فرهنگی و دولت هزینه‌ای در این زمینه انجام دهند.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران تصریح کرد: طی 10 سال گذشته سازمان میراث فرهنگی و این وزارتخانه هتلی نساخته و به این بحث ورود نکرده است چرا که بودجه‌ای در این زمینه موجود نیست، واردات هتل کپسولی نیز به دلیل نبود بودجه اصلاً مدنظر نیست و بخش خصوصی فعالیت‌های لازم را انجام می‌دهد.

حسین اربابی گفت: ساخت هتل‌های کپسولی بسته به شرایط آن برای تولیدکنندگان داخلی با توجه به نرخ کنونی ارز و قیمت‌ تجهیزات آن از 35 تا 60 میلیون تومان هزینه خواهد داشت و در صورتی که شرایط کرونا برطرف شود استفاده از این هتل‌ها در توسعه گردشگری بسیار حائز اهمیت است.

ایشان تصریح کرد : 24 خرداد امسال نمونه اولیه هتل‌های کپسولی با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رونمایی شد که این موضوع با حواشی زیادی همراه بود و بسیاری از منتقدان اعلام کردند که واردات هتل کپسولی برای گردشگری بحران‌زده ایران عواقب زیادی به همراه دارد.

اخبار مرتبط

۳۱ منطقه در ۳۱ استان را به عنوان نقطه هدف محرومیت زدایی

عدم برگزاری اردوهای جهادی در چهارمحال و بختیاری

دوره آموزش آنلاین مقدماتی *فتوشاپ *

0 نظر

ارسال نظر

capcha