نرم‌افزار ترجمۀ تفسیر «شُبّر» وارد بازار شد.

نرم‌افزار ترجمۀ تفسیر «شُبّر» وارد بازار شد.

به گزارش سراج24،نرم‌افزار ترجمۀ تفسیر «شُبّر» توسط مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور برای دستیابی به منابع و متون اصیل دینی، تسریع در امر کاوش و پژوهش در حوزه علوم اسلامی و انسانی با بهره‏‌گیری از فنّاوری اطلاعات و به‏ کارگیری امکانات رایانه‌‏ای، جهت ارائه معارف حقّه اهل ‏بیت (ع) به جهانیان،منتشر شد .

حجت‌الاسلام‌ سیداحمد الحسینی مدیر ادارۀ ارتباطات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور با اعلام این خبر گفت: این مؤسسه در راستای نشر فرهنگ غنی اسلام، تسهیل در دستیابی به منابع و متون اصیل دینی، تسریع در امر کاوش و پژوهش در حوزه علوم اسلامی و انسانی با بهره‏‌گیری از فنّاوری اطلاعات و به‏ کارگیری امکانات رایانه‌‏ای، جهت ارائه معارف حقّه اهل ‏بیت (ع) به جهانیان، نرم‌افزارهای مختلفی را تولید و در در دسترس کاربران قرار می‌دهد.

ایشان تصریح کرد: سیدعبدالله شبّر حسینی کاظمی در نجف متولد شد. او درخت پر بار علم است. نسب ایشان به امام زین‌العابدین می‌رسد. پدرش سید محمدرضا با نماز استسقا در زمان سعید پاشا سلطان عثمانی معروف و صاحب الدعوه المستجابه نامیده شد.

مدیر ادارۀ ارتباطات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور گفت: سیدعبدالله شبّر برای علاقه به تألیف به مجلسی ثانی مشهور است. او بعد از  سید محسن اعرجی و شیخ محمد جعفر کاشف الغطاء مرجع شیعه شد. تفسیر قرآن الکریم سیدعبدالله شبر، تفسیری ارزشمند و مختصر است. این تفسیر به نام مؤلف آن معروف است و از سوره حمد آغاز و به سوره ناس خاتمه می‌یابد.

نرم افزار شبر

وی ادامه داد: این تفسیر شامل بحث‌های صرفی و نحوی و کلامی زیبایی است. به دلیل عربی بودن این تفسیر علاقه‌مندان به قرآن از خواندن آن محروم می‌شوند؛ لذا تصمیم گرفتیم که این تفسیر ارزشمند را به فارسی برگردانیم. ترجمه این تفسیر به قلم خانم فاطمه دشتی نجفی است که زیر نظر حجت‌الاسلام محمد باقر دشتی نجفی صورت گرفته است. این ترجمه تا انتهای  آیه 30 سوره انعام به قلم خانم فاطمه دشتی نجفی است.

پیش از این نیز نرم‌افزار "میقات نور،؛ تاریخ ایرانی اسلامی 2، کتابخانه حکمت اسلامی 2، دانشنامه علوم قرآن و دانشنامه اخلاق اسلامی، سوگ کوثر، دکترین مهدویت، مصابیح الهدی" به همت این مرکز تولید شده بود.

اخبار مرتبط

تمدید مهلت ارسال آثار فرخوان لشگر فرشتگان

«سفر به قلعه خورشید» منتشر شد

کتابی که در یک ماه به چاپ سوم رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha