کمک 50 میلیاردی اوقاف به هیئات‌ مذهبی

کمک 50 میلیاردی اوقاف به هیئات‌ مذهبی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به برپایی نمایشگاه شمیم حسینی گفت: مدیریتِ توزیع عادلانه عواید نیات واقفین مرتبط در همه استان‌ها، موجب بهره‌مندی از سفره اطعام اباعبدالله الحسین(ع) در تمامی سطوح و اقشار مختلف جامعه شده و اجرای طرح مزبور از طریق مراکز افق باعث گسترش تکریم امامزادگان عظیم‌الشأن و مساجد و هیأت‌های مذهبی و تقویت پیوند بین آن‌ها شده است.

وی ادامه داد: با آسیب‌شناسی فرآیند اجرا شده در سالیان گذشته، خلأ عدم استفاده از ظرفیت سایر سازمان‌ها از جمله سازمان تبلیغات اسلامی که مسئول هدایت و حمایت هیأت‌های مذهبی است و از سویی سازمان اوقاف که مسئول اجرای نیات امینانه روضه و تعزیه سیدالشهدا محسوب می‌شود، مشهود است که در طرح «شمیم حسینی» این خلأ مرتفع و این طرح با همکاری کامل سازمان تبلیغات اسلامی و امور مساجد سال گذشته برای اولین بار اجرایی شد.

غلامرضا عادل افزود: این امر موجب ایجاد ساختارمندی بیشتر جریان مذهبی و تعظیم شعائر حسینی با رعایت اصل امانتداری در اجرای نیات مرتبط با سیدالشهداء (ع) با توجه به قیود مکان و زمان شده است.

 ایشان ادامه داد: در سال ۹۸ بالغ بر ۱۵ هزار و ۲۳۰ هیأت و مسجد به ارزش ۱۳ میلیارد تومان در ۲۰۱ بقعه که نمایشگاه شمیم حسینی برگزار شد، مورد حمایت قرار گرفتند. ما جهت‌دهی به توزیع عدالت‌محور موقوفات را برای اولین‌بار با تدبیر ریاست سازمان اوقاف هدفگذاری کردیم و جغرافیای توزیع افزایش چشمگیری داشت  و امسال ۲۵ هزار هیأت و مسجد به ارزش حدود ۵۰ میلیارد تومان را با برگزاری نمایشگاه شمیم حسینی در بیش از ۳۰۰ امام‌زاده توسط مراکز افق بقاع‌ متبرکه با معرفی هیأت و مساجد توسط سازمان تبلیغات و امور مساجد حمایت خواهیم کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: مسئولان هیأت باید با اخذ حواله ۵۰۰ تا یک میلیون تومانی  از سازمان تبلیغات اسلامی، اقلام خود را از نمایشگاه‌های شمیم حسینی که از ۲۰ مرداد تا ۲۸ مرداد در امامزاده‌های منتخب سراسر کشور بر پا می‌شود، تهیه کنند البته این مساعدت‌ها  بسیار ناچیز است وگرنه هزینه برگزاری مجالس مذهبی بسیار بیشتر از این عددها است.

اخبار مرتبط

دوره عیدانه مدیریت فضای مجازی برگزار خواهد شد

سنت حسنه وقف را رونق دهید

تمدید مهلت ارسال آثار فرخوان لشگر فرشتگان

0 نظر

ارسال نظر

capcha