رزمایش برکت،مرحمی در این شرایط کرونایی

رزمایش برکت،مرحمی در این شرایط کرونایی

به گزارش سراج24، آیت‌ الله سیدابراهیم رییسی، در رزمایش برکت امام خمینی(ره) با بیان این مطلب افزود: همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها و به‌خصوص نهادهای زیر نظر رهبری و از جمله ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) باید به سمت تولید، جهش تولید و ایجاد اشتغال بروند و برای این مهم بسیج شوند.

ایشان با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام گفت: هر چه از عمر ستاد اجرایی می‌گذرد، برکات جدیدی از خدمات این ستاد مشاهده می‌شود.

آیت الله رییسی با تاکید بر این‌که فقر، محصول بی‌توجهی به عدالت اقتصادی و اجتماعی است، تصریح کرد: امام قبل از پیروزی انقلاب و در آغازین روزهای انقلاب یکی از اهداف مهم انقلاب را عدالت عنوان می‌کرد و بر آن رهنمود و توصیه داشت. عدالت وسیع‌ترین و فراگیرترین حوزه را شامل می‌شود که مفهومی گسترده دارد.

رئیس دستگاه قضا اضافه کرد: جامعه اسلامی مبتنی بر عدالت است و روابط اجتماعی و اقتصادی در جامعه باید مبتنی بر عقل باشد. همواره یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی از سوی امام در صحیفه نور، عدالت بیان شده است.

وی با بیان اینکه یکی از محورهایی که امام می‌خواستند جامعه مبتنی بر آن باشد عدالتی مبتنی بر عقلانیت، معنویت و اخلاق است، ادامه داد: تلاش‌های بسیاری هم در سال‌های پس از پیروزی انقلاب برای این مقوله انجام شده است اما بازنگری به این قضیه بسیار ضروری است.

آیت الله رییسی تصریح کرد: ماموریت نهادهای انقلابی و همه بخش‌ها در نظام آن است که محرومین احساس محرومیت نکنند، فقرا احساس فقر نکنند و احساس نیاز، نیازمندان را رنج ندهد. امروز تاکید رهبر معظم انقلاب نیز همین است که تلاش مردم و مسئولین این باشد که فقرا و محرومین احساس فقر و محرومیت نکنند.

رییس قوه قضاییه با تاکید بر این‌که این جود و سخاوت و کمک مومنانه که مردم عزیز ما با رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب انجام دادند یک حرکت بسیار ارزشمند و ماندگاری در تاریخ کشور است، فرمود: باید این همه کمک مومنانه و این بسیج عمومی را بنویسند و ثبت کنند. مردم با هر آن‌چه که داشتند به میدان آمدند و نگذاشتند کسانی که نیازمند هستند رنج بکشند.

رزمایش برکت

وی با اشاره به اعتراض مردم آمریکا به اقدام وحشیانه پلیس این کشور در قتل یک شهروند سیاهپوست، گفت: حرکت پلیس آمریکا نسبت به یک رنگین‌پوست آمریکایی، نمایشگر آمریکای بی‌نقاب است، همین رفتار پلیس جلوه‌ای از ذات آمریکاست. مردم دنیا رفتار آمریکا با حقوق مردم را ببینند؛ وقتی رفتار آمریکایی‌ها با مردم کشور خودشان این‌چنین است، رفتار آن‌ها با مردم سایر کشورها چگونه خواهد بود.

رئیس دستگاه قضا با بیان این‌که ۱۰۰ هزار نفر در اثر سوءمدیریت در آمریکا کشته شدند و حقوق اولیه انسان در آمریکا در حال نابودی است، گفت: امروز آمریکا نه به عنوان یک مدعی حقوق بشر، بلکه به عنوان یک متهم باید در مجامع بین‌المللی دنیا محاکمه شود که چگونه حقوق اولیه انسان را زیرپا می‌گذارد و نابود می‌کند.

آیت‌الله رئیسی افزود: امروز فقط بحث رنگین‌پوستان و سیاه‌پوستان نیست، بحث نژادپرستی نظام مندی است که در نظام سلطه آمریکا حاکم است.

اخبار مرتبط

مشکلات جانبازان دست‌ به دست می‌شود/کرونا نگیریم از نبود دارو می‌میریم

کمک‌رسانی ۳ گروه جهادی دانشجویی به بیمارستان‌ها

وضعیت داروی منتسب به امام کاظم(ع) برای درمان کرونا

0 نظر

ارسال نظر

capcha