تمدید مهلت ارسال فیلم برای شرکت در همایش سراسری تئاتر آپارتمانی «تئاترمان»

تمدید مهلت ارسال فیلم برای شرکت در همایش سراسری تئاتر آپارتمانی «تئاترمان»

به گزارش سراج24، دبیرخانه نخستین همایش سراسری تئاتر آپارتمانی در قرنطینه که با عنوان «تئاترمان» شناخته می‌شود، با توجه به استقبال شرکت‌کنندگان و در خواست‌های مکرر آن‌ها مبنی بر افزایش مهلت ارسال فیلمِ آثار به این رویداد، آخرین فرصت گروه‌های شرکت‌کننده برای ارسال فیلم اثر خود را تا پایان مردادماه تمدید کرد.

بعد از شیوع کرونا و ضرورت قرنطینه و فاصله‌گذاری اجتماعی که تعطیلی سالن‌های تئاتر را به همراه داشت، مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری بر آن شد تا راهکارهایی را برای ادامه فعالیت اهالی تئاتر در منزل و همین‌طور تأمین توقعات مخاطبین تئاتر در قرنطینه بیاندیشد و همایش «تئاترمان» که در واقع فراخوانی برای تولید تئاتر آپارتمانی در قرنطینه است، یکی از این راهکارها بود.

در این راستا فراخوان این رویداد اعلام شد و در مهلت اعلام شده، متون زیادی به دبیرخانه این همایش رسید که از میان متون رسیده، داوران بخش بازخوانی متون، ۵۲ متن را از سراسر کشور انتخاب و حائز شرکت در همایش دانستند. در حال حاضر و پس از اعلام اسامی متون پذیرفته شده، گروه‌های نمایشی مشغول تمرین هستند و تا پایان مردادماه فرصت دارند تا فیلم اجراهای خود را برای دبیرخانه این رویداد ارسال کنند.

«تئاترمان» به شکلی طراحی شده است که هم هزینه‌ها و هم لزوم خروج از منزل را به صفر نزدیک کند. این امر در ارسال آثار هم در نظر گرفته شده است. به این نحو که برای ارسال آثار نیازی به ارسال CD و پست کردن آن نیست و دوستان می‌توانند از منزل و از طریق یکی از پیام‌رسان‌هایی که امکان ارسال فایل‌‌های با حجم بالا را داشته باشد، آثار خود را برای ما ارسال کنند. پیام‌رسان مورد نظر و شیوه ارسال آثار در گروهی که در یکی از پیام‌رسان‌ها برای نویسندگان و کارگردان‌های متون پذیرفته شده، تشکیل شده است، به اطلاع آن‌ها خواهد رسید.

نکته‌ای که اینجا لازم است به آن اشاره کنیم درخصوص فرمت فیلم‌های ارسالی است. گروه‌ها در صورتی که امکان تبدیل فرمت داشته باشند، ترجیح ما فرمت MP4 برای ارسال آثار است که هم از کیفیت مطلوب برخوردار است و هم اینکه حجم فایل‌های ارسالی را کاهش می‌دهد. در صورتی که عزیزان از این امکان برخوردار نیستند، با هر فرمتی می‌توانند آثار خود را ارسال کنند. ولی توجه داشته باشند که کیفیت آثار افت زیادی نکند. چون آثار پذیرفته شده در اینترنت در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ تلفن‌های ۸۸۸۹۵۰۵۳-۸۸۸۰۴۰۷۲ مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری تماس بگیرید.

اخبار مرتبط

یک فیلم جنجالی دیگر از حوزه هنری؟

انعقاد تفاهم‌نامه انجمن تئاتر انقلاب و سازمان فرهنگی هنری شهرداری

راه مقابله با توطئه دشمنان اسلام وحدت و یکدلی مسلمانان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha