محرومیت زدایی در شرایط کرونایی با تامین آب شرب 1000 روستای محروم کشور

محرومیت زدایی در شرایط کرونایی  با تامین  آب شرب 1000 روستای محروم کشور

به گزارش سراج24، آئین رونمایی از طرح تأمین آب شرب ۱۰۰۰ روستای محروم کشور، صبح روز چهارشنبه ۲۵ تیر در محل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد.

در این مراسم طرح آبرسانی به ۵۰۰ روستا افتتاح و برای آبرسانی به ۵۰۰ روستای محروم دیگر تفاهمنامه‌ای با اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومان بین ستاد اجرایی فرمان امام و وزارت نیرو امضا شد.

 رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم با اشاره به اقدامات گسترده ستاد برای مقابله با کرونا گفت: با دستور رهبرمعظم انقلاب از اولین روز شیوع کرونا، با تمام قوا وارد میدان مبارزه با این ویروس شدیم و در هر زمینه‌ای که کشور دچار خلأ بود، ورود کردیم و کشور را از واردات اقلام بهداشتی نظیر ماسک و محلول ضدعفونی کننده بی‌نیاز کردیم.

مخبر با اشاره به توزیع بسته‌های حمایتی این ستاد برای حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا افزود : این طرح شامل یک‌میلیون بسته بهداشتی و 5 میلیون بسته معیشتی و پروتئینی بوده است که البته توزیع آنها در مناطق محروم ادامه خواهد داشت.

وی درخصوص اشتغال‌زایی برای آسیب دیدگان کرونا نیز خاطرنشان کرد: در حال حاضر روزانه ۳۰۰ طرح با ظرفیت ایجاد ۱۰۰۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم در کشور اجرا میکنیم که این مشاغل بطور روزانه در سامانه‌های ما ثبت میشوند و قابل رهگیری هستند.

مخبر با اشاره به شکل‌گیری جریان جهادی در این زمینه، گفت : ستاد اجرایی سال گذشته ۱۶۵ هزار شغل ایجاد کرد که این رقم امسال به ۳۰۰ هزار شغل خواهد رسید.

ایشان افزود: ستاد اجرایی درکنار این کارها از طرح‌های زیربنایی و آب و برق رسانی نیز غفلت نکرده است.

 رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به احداث بیمارستان و خانه بهداشت در سراسر کشور از سوی این ستاد تصریح کرد: همه اقدامات ما با توجه به درخواست دستگاههای اجرایی و وزارتخانه‌ها صورت میگیرد و تلاش میکنیم در راستای محرومیت‌زدایی درکشور ، خلأهای موجود را برطرف کنیم.

سیدامیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این مراسم گفت:
تاکنون ۳۵۰۰ طرح عمرانی و زیرساختی اعم از مدرسه، راه و پل و آبرسانی داشته‌ایم و رسالت اصلی ما توانمندسازی مردم مناطق محروم و ایجاد اشتغال است و ۷۵ درصد منابع ما نیز در برای همین مهم صرف می‌شود.

وی با اشاره به جزئیات طرح بهره برداری از آب شرب ۵۰۰ روستا و لوله گذاری و حفر چاه در این‌مناطق، ابراز امیدواری کرد با کمک آبفا و وزارت نیرو گرد محرومیت از این مناطق از بین برود.

در ادامه این مراسم حمیدرضا جانباز مدیر آبفای وزارت نیرو با اشاره به کمبود ذاتی آب در برخی مناطق گفت: طبق این طرح همه روستاها تحت پوشش تأمین آب شرب قرار خواهند گرفت و از این رو ۵۰۰ روستای جدید در مناطق هدف مورد توجه خواهند بود.

معاون وزیر نیرو افزود: از ستاد اجرایی فرمان امام بابت توجه و تمرکز ویژه برروی طرحهای آبرسانی به مناطق محروم قدردانی میکنیم و بابت سعه صدر و تعریف ۵۰۰ پروژه جدید در روستاهای کم‌برخوردار هم سپاسگزاریم.

وی افزود:عملکرد جهادی دکتر مخبر و همکارانشان در بنیاد برکت به ما هم در وزارت نیرو انگیزه میدهد.

در ادامه این مراسم ، طرح آبرسانی به 500 روستای محروم کشور بصورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

اخبار مرتبط

توجه به سلامت معنوی در بهبود کرونا موثر است

راه بررسی اثربخشی داروی امام کاظم(ع) بسته نیست

«حاج رسول» کیست؟ / «سردار مدافع حرم» زنده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha