منصور ارضی گفت :

فرصت‌های موجود را نباید به راحتی از دست داد و باید گفت که از دست دادن موقعیت‌ها، با اساسنامه نویسی جبران نمی‌شود و همه باید پای کار امام حسین (ع) بمانیم.

فرصت‌های موجود را نباید به راحتی از دست داد و باید گفت که از دست دادن موقعیت‌ها، با اساسنامه نویسی جبران نمی‌شود و همه باید پای کار امام حسین (ع) بمانیم.

به گزارش سراج24، نشستی سازنده پیرامون برگزاری هرچه بهتر مراسم محرم و صفر 1442با هدف برنامه ریزی برای اجرای دستورالعمل های بهداشتی به شکل کاملا دقیق و مطابق با استانداردهای جهانی در مجموعه فرهنگی شهدای هفتم تیر برگزار شد . حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و شورای عالی ستایشگری متشکل از پیشکسوتان؛ اساتید مداحی و شعر آیینی کشور در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم محرم و صفر ، مناسب نبودن وضعیت معیشتی مردم و اوضاع فرهنگی جامعه هم اندیشی کردند .

در ابتدای این نشست منصور ارضی «پیشکسوت مداحی» وضعیت اقتصادی و فرهنگی معیشت مردم در جامعه را نگران کننده دانست و عنوان کرد:‌ اوضاع فرهنگی جامعه در حال حاضر مناسب نیست و با برگزاری مراسم ماه محرم و صفر اوضاع فرهنگی بهتر می‌شود.

ایشان خاطرنشان کردند : فرصت‌های موجود را نباید به راحتی از دست داد و باید گفت که از دست دادن موقعیت‌ها، با اساسنامه نویسی جبران نمی‌شود و همه باید پای کار امام حسین (ع) بمانیم.

ارضی در ادامه افزود : مذهبی ها ثابت کردند که بهترین مجری دستور العمل‌های بهداشتی هستند.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت:‌ عزاداری سیدالشهداء جزو جدانشدنی از خانواده و فرهنگ ایرانی است؛‌ با اهتمام باید مراسم ماه محرم و صفر و رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

قمی اظهار کرد: نقش رسانه‌ها مهم و تأثیر گذار است و رسانه‌ها باید بتوانند الگوی صحیح را منعکس کنند همچنین‌ در این شرایط وظیفه سنگینی بر دوش تمام کسانی که در عرصه مداحی نقش تأثیر گذار دارند.

حائز اهمیت است در این نشست؛ پیشکسوتان، اساتید مداحی و شعر آیینی کشور مانند: غلارضا سازگار، علی انسانی، محسن طاهری، صادق آهنگران، ولی الله کلامی زنجانی و ماشاالله عابدی حضور داشتند.

گفتنی است، پیش از این مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی جلسات متعددی با مسئولان وزارت بهداشت در خصوص اجرای دقیق و منظم پروتکل‌های بهداشتی در مراسم محرم و صفر ۱۴۴۲ داشتند.

اخبار مرتبط

پیام تسلیت رئیس سازمان تبلیغات به مناسبت درگذشت ملامحمد محمدی

عزاداران حسینی با اجرای دقیق پروتکلهای بهداشتی مانع سوء‌استفاده دشمنان شوند

تکلیف کسانی که در مسئله عزاداری محرم از رهبری جلوتر می‌روند روشن است

0 نظر

ارسال نظر

capcha