قرارگاه مردمی مدافعان سلامت تهران جبهه مردمی موفق است

قرارگاه مردمی مدافعان سلامت تهران جبهه مردمی موفق است

به گزارش سراج24، رئیس مجمع نمایندگان تهران گفت: قرارگاه مردمی مدافعان سلامت تهران نمونه جبهه مردمی موفق است که در خدمت به مردم جهادی عمل کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بازدید از قرارگاه مردمی مدافعان سلامت تهران و در جمع مسئولان و مدیران این قرارگاه، افزود: مشخصه بارز این مجموعه و رمز موفقیت و تاثیرگذاری آن، مردمی بودن آن است که باید این مردمی بودن همچنان حفظ شود و توسعه یابد.
وی با اشاره به شرایط امروز جامعه و نگرانی هایی که از تداوم گسترش کرونا برای مردم ایجاد شده، تاکید کرد: کرونا ویروس به ظاهر ریز و کوچکی است اما امروز تقریبا" همه دنیا را درگیر خود کرده و بسیاری از کشورها از مواجهه با آن عاجز هستند اما در ایران به دلایل مختلف ازجمله حساسیت بالای رهبری معظم انقلاب و مسئولان و همراهی مردم ازجمله نیروهای مردمی، جهادی و انقلابی، در وضعیت بهتری نسبت به دنیا هستیم اما این وضعیت در ماه گذشته متاسفانه مقداری عادی شد و تلفات را بیشتر کرد.


حجت الاسلام تقوی بر ارتباط مستمر این قرارگاه با ستاد مدیریت کرونا تهران تاکید کرد و افزود: هم افزایی و همراهی دستگاه های دولتی، مجموعه های مردمی و انقلابی و جهادی می تواند همانند دوران دفاع مقدس تلاش ها را هدفمند، موثر و هم افزا کند بنابراین حتما" با مجموعه های قانونی مانند وزارت بهداشت، وزارت کشور، استانداری و ستاد کرونا همراهی داشته باشید و آنان نیز با شما همراهی جدی باید داشته باشند.
وی با اشاره به در پیش بودن ماه محرم و فرصت این ایام برای توسعه معنویت و فرهنگ همدلی و مواسات بر تلاش همه جانبه برای بهره گیری از ظرفیت این ایام در کمک هرچه بیشتر به گرفتاران و نیازمندان به ویژه آسیب دیدگان از کرونا تاکید کرد.
رئیس مجمع نمایندگان استان تهران، افزود: این گونه که از شواهد پیداست کرونا فعلا" وجود دارد و به زودی هم قصد رفتن ندارد بنابراین همه ما مکلفیم سبک زندگی در ایام کرونا را به مردم بیاموزیم و از ظرفیت های مختلف و بسیج همه امکانات برای این امر استفاده کنیم.


حجت الاسلام تقوی بر لزوم دیدار مستمر با خانواده شهدای مدافع سلامت و ابراز همدردی با خانواده های داغدار در این وضعیت تاکید کرد و گفت: بسیار سخت است خانواده ای عزیزی را از دست بدهد و حتی مجال سوگواری پیدا نکند بنابراین شما با برنامه ریزی و نوآوری در این مسئله ورود کنید و موجبات تسلای خاطر داغداران خاصه خانواده شهدای سلامت را فراهم کنید.
وی با اعلام حمایت مجمع نمایندگان تهران از این قرارگاه بر تداوم جلسات و همراهی‌های آنان با این مجموعه تاکید کرد.
در این نشست حجت الاسلام حمید رضا دانایی دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شهر تهران و دبیر قرارگاه مدافعان سلامت تهران گزارشی از تشکیل قرارگاه در موج اول کرونا در اسفندماه تا کنون ارائه و بخش هایی از تلاش های جهادگران مردمی را تشریح کرد.
وی افزود: از اسفندماه تا خرداد ماه در مناطق 22گانه تهران و محلات مختلف گروه های مردمی با ظرفیت و توان خود و همراهی و هم افزایی با نهادهای متولی، گام مهمی در توزیع محلول های ضدعفونی، ماسک، سالم سازی محیط های عمومی، همراهی با مردم و خانواده های آسیب دیده، کمک به خرید مایحتاج مردمی، رزمایش همدلی و مواسات و توزیع اقلام غذایی در قبل و بعد از ماه مبارک رمضان و کارگاه های تولید اقلام بهداشتی برداشتند که این روند همچنان ادامه دارد.


حجت الاسلام دانایی تاکید کرد: در موج دوم انشاء الله طی روزهای آتی طرح هرمحله یک موکب شامل غرفه های سنجش سلامت، توزیع اقلام بهداشتی، مشاوره و کارهای فرهنگی با کمک نیروهای مردمی در 354 محله شهر تهران انجام خواهیم داد.
وی افزود: این فعالیت ها تماما" مردمی و با کمک های خیرین و شبکه های مردمی انجام می شود و انشاء الله در ماه محرم هم تداوم خواهد داشت.
در این جلسه همچنین مدیران حوزه های علمیه برادران و خواهران استان تهران، مسئول کانون های فرهنگی، هنری مساجد تهران، مسئول سازمان فضای مجازی سراج استان تهران، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تهران، مسئول امور استان های سازمان هنری سینمایی اوج، مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران گزارش هایی از تلاش های مجموعه های خود در قالب فعالیت های قرارگاه مدافعان سلامت تهران ارائه و راهکارهایی برای هم افزایی هرچه بیشتر فعالیت ها ارائه کردند.

اخبار مرتبط

عزم راسخ مدافعان سلامت برای حفظ سلامت مردم

حضور مدافعان سلامت در نمایشگاه کربلا ۵

رفع آلام توسط مدافعان سلامت مصداق جهاد در راه خداست

0 نظر

ارسال نظر

capcha