«ماه من تارا» در آستانه انتشار

«ماه من تارا» در آستانه انتشار

به گزارش سراج24، محبوبه معراجی‌پور، نویسنده، در گفت‌وگویی، از انتشار اثر جدید خود خبر داد و گفت: «ماه من تارا» عنوان اثر جدیدم است که در آینده نزدیک منتشر خواهد شد. این اثر که در قالب خاطره‌نگاری نوشته و تدوین شده است، داستان زندگی خانم سوری، یکی از زنان حاضر در کرستان را تا سال‌های اخیر روایت می‌کند. 

وی ادامه داد: راوی این اثر یکی از زنانی است که در غائله و حوادث کردستان در دهه 60 به همراه همسرش حضور داشت. همسرش ابتدا در جهاد سازندگی مشغول به فعالیت بود و بعد وارد سپاه شد. این زوج با همدیگر همکار بودند تا اینکه همسرش به دست کومله به شهادت می‌رسد. با شهادت همسر، خانم سوری تصمیم به بازگشت نمی‌گیرد و چند سال دیگر فعالیت‌های خود را در کردستان ادامه می‌دهد. 

معراجی‌پور اضافه کرد: یکی از ویژگی‌های راوی کتاب «ماه من تارا» این است که او شخصیت قوی و توانایی دارد و نمونه‌ای است از زنان ایرانی در دهه 60. با توجه به بعد از شخصیت او، تصمیم گرفتم تا داستان زندگی او را روایت کنم.

نویسنده کتاب «ماه من تارا» یادآور شد: خانم سوری بعد از بازگشت به تهران نیز به فعالیت‌های خود ادامه داد و به عنوان اولین دبیر شورایاری انتخاب شد. در این بخش از زندگی نیز او به فعالیت‌های اجتماعی‌اش با همان قدرت ادامه می‌دهد. یکی از بخش‌های جالب خاطرات او، به فعالیت‌های او در شورایاری اختصاص دارد که به صورت مستقیم و بی‌واسطه با مردم ارتباط برقرار می‌کرد و از مشکلات آنها باخبر می‌شد. 

معراجی‌پور پیش از این با انتشار کتاب «عباس دست‌طلا» به مخاطب علاقه‌مند به خاطرات دفاع مقدس معرفی شد. 

اخبار مرتبط

«فرزندان روح‌الله» را در این کتاب ببینید

«خداحافظ سالار» به چاپ هفتاد‌ و‌ ششم رسید

روایتی از زندگی «فرمانده مسعود»

0 نظر

ارسال نظر

capcha