هیئت انتخاب چهارمین جشنواره پرده‌خوانی و نقالی غدیر انتخاب شدند

هیئت انتخاب چهارمین جشنواره پرده‌خوانی و نقالی غدیر انتخاب شدند

حکم هیئت انتخاب آثار چهارمین جشنواره پرده‌خوانی و نقالی غدیر (نقالی علوی) با انتخاب علی ناری، دکتر امیر صادقی و استاد مهدی چایانی، با پیشنهاد مرشد میرزاعلی دبیر جشنواره و امضای حکم کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی بدین شرح اعلام شد:

«احتراماً، نظر به دانش، تخصص، تجربه‌های عملی و گران‌بهای شما در عرصه هنر نقالی و پرده‌خوانی و با عنایت به مهارت‌های بایسته حضرتعالی در نمایش‌های آیینی و ملی، بنا بر پیشنهاد دبیر محترم به موجب این حکم جنابعالی به عضو هیئت انتخاب آثار چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) منصوب می‌شوید. انتظار می‌رود انتخاب آثار در مسیری باشد که به استعدادهای جوان بها داده شود و کیفیت آثار باعث رونق نقالی و پرده‌خوانی در کشور باشد.

توفیق جنابعالی را در مسیر پایش آثار و تحقق اهداف عالی هنر نقالی از خداوند متعال خواستارم.»

مرشد میرزاعلی، دبیر جشنواره با اعلام این خبر عنوان کرد: از یکشنبه آتی بازبینی آثار توسط اساتید منتخب انجام خواهد شد. هنرمندان تهرانی با حفظ پروتکل‌های بهداشتی به بازبینی آثار خواهند پرداخت. این فعالیت طی دو روز فیلم‌های ارسالی از سوی هنرمندان تهرانی و شهرستانی  صورت خواهد گرفت.

وی در ادامه افزود: نتایج انتخاب آثار در دوم مرداد ماه اعلام خواهد شد. بخش رادیویی نخستین بخشی است که از پنجم مردادماه فعالیتش را آغاز می‌کند و تا هشتم نیز ادامه خواهد داد. این فعالیت از هشتم مردادماه که مصادف با شب عید قربان است،  به صورت مجازی و سپس نیز فعالیت‌های صحنه‌ای به صورت آنلاین بنا به شرایط کرونایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت خواهد گرفت.

مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و اداره کل هنرهای نمایشی رادیو در راستای ارتقای فرهنگ علوی و ایرانی و نیز تقویت، بازپیرایی و به‌روز رسانی هنر سنتی و دیرینه پرده‌خوانی، نقالی و حماسه‌خوانی (نعت و  مناقب‌خوانی آل‌الله) در کشور، چهارمین دوره جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) را، هم‌زمان با دهه ولایت و امامت (از عید سعید قربان تا عید غدیر خم) برگزار می‌کند.

اخبار مرتبط

پخش ویژه‌برنامه شانزدهمین جشنواره فیلم «مقاومت» از شبکه دو سیما

جشنواره مردمی فیلم عمار میزبان راویان مبارزه با کرونا

جشنواره فیلم «مقاومت» باید مفهوم مقاومت را اجتماعی‌تر کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha