توزیع 4 میلیون بسته معیشتی در کشور/ روزانه 4 میلیون ماسک تولید می‌شود

توزیع 4 میلیون بسته معیشتی در کشور/ روزانه 4 میلیون ماسک تولید می‌شود

عبدالعلی صاحب‌محمدی امروز  اظهار کرد: مرحله دوم رزمایش همدلی و احسان در استان‌های مختلف با هدف کمک به آسیب‌دیدگان ناشی از ویروس کرونا آغاز شد که در مرحله نخست یک میلیون بسته معیشتی در اختیار افراد آسیب‌دیده از این ویروس قرار گرفت.

وی از فعالیت ستاد چهارگانه در راستای شیوع ویروس کرونا خبر داد و تصریح کرد: خدماتی در زمینه دارو، موادضدعفونی، تشخیص و درمان به ارزش یک هزار میلیارد تومان از طریق ستاد به مردم ارائه شد.

معاون ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) با اشاره به تولید حدود 4 میلیون ماسک برای تامین نیاز و حفظ سلامت مردم و کادر درمان افزود: 250 تن ژل ضدعفونی‌کننده در کشور تولید کردیم و هر هفته 2 هزار و 500 کیت تشخیص از سوی ستاد به مرحله تولید رسید.

صاحب‌محمدی با بیان اینکه دانشمندان ایرانی در زمینه تولید واکسن کرونا برای درمان این بیماری تلاش می‌کنند، گفت: توان علمی کشور برای شکست این بیماری بسیج شده است که به یاری خدا نتایج خوبی حاصل شود.

وی با اشاره به فعالیت مرکز مشاوره 4030 برای پاسخگویی به سوالات مردم ابراز کرد: با توجه به اینکه کادر درمانی کشور ماه‌های زیادی درگیر کرونا است این مرکز مشاوره‌ای با هدف کاهش بار مراجعات راه‌اندازی و 15 میلیون تماس با این مرکز برقرار شد.

معاون ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) از اعزام 16 کاروان سلامت به مناطق محروم کشور خبر داد و گفت: 6 هزار گروه جهادی با ظرفیت حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، مدارس و اصناف به کمک ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) آمدند تا روند ارائه خدمات تسهیل و تسریع شود.

صاحب‌محمدی بیان کرد: یکصد هزار همکار داوطلب نیز از سراسر کشور به منظور ارائه خدمات اجتماعی در مناطق محروم فعالیت دارند تا شر این ویروس منحوس از کشور برچیده شود.

وی همچنین از پیش‌بینی 18 هزار میلیارد تومانی تسهیلات سرمایه ‌در گردش برای اصناف آسیب‌دیده از کرونا خبر داد و گفت: این تسهیلات در آینده‌ای نزدیک به افراد متقاضی واجد شرایط پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/83001/ق

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha