به همت خیرین صورت گرفت

کمک ۸۰۰ میلیونی یک مسجد به نیازمندان

کمک ۸۰۰ میلیونی یک مسجد به نیازمندان

به گزارش سراج24، حجت الاسلام «سید محمدتقی حسین زاده» در گفت و گو با شبستان؛ با اشاره به  استمرار فعالیت های جهادی مسجد جامع نظام مافی در راستای رزمایش مواسات و همدلی مومنانه، اظهار کرد: از اواخر اسفندماه ۹۸ که با بحران کرونا مواجه شدیم تا اواسط تیرماه 17 مرحله رزمایش همدلی و کمک مومنانه از سوی فعالان این مسجد انجام شد.

 

امام جماعت مسجد جامع نظام مافی (واقع در خیابان جنت آباد جنوبی) بیان کرد: از 15 فروردین۹۹ تا 15 تیرماه ۹۹، 20 گوسفند ذبح و در میان نیازمندان توزیع شده است. همچنین به مناسبت دهه کرامت 110 سبد کالا به ارزش 40 میلیون تومان در میان نیازمندان توزیع شد که ارزش هر سبد کالا(400 هزار تومان) است و این سبد کالا شامل برنج، گوشت، موادشوینده، دستکش است.

 

حجت الاسلام حسین زاده همچنین خاطر نشان کرد: همچنین مایحتاج ضروری زندگی شامل فرش، کولر آبی، تلویزیون،پنکه، اجاق گاز و یخچال به همت خیرین خریداری و در قالب همدلی 17  میان افرادی نیازمند که به این اقلام احتیاج داشتند، توزیع شده است.

 

امام جماعت مسجد جامع نظام مافی با اشاره به اینکه دستگیری از نیازمندان در مسجد همچنان ادامه دارد،گفت: بنا داریم، در دهه ولایت و امامت مرحله ۱۸ و ۱۹ کمک رسانی به نیازمندان را مورد توجه قرار دهیم و برای خانواده هایی که توان خرید کالا ندارند،کمک رسانی لازم صورت گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون 800 میلیون کمک رسانی به نیازمندان صورت گرفته است، تصریح کرد: در حال حاضر 300 نیازمند تحت پوشش خیریه مسجد جامع نظام مافی هستند و به همت خیرین ضمن کمک رسانی به این افراد از زمان شیوع ویروس کرونا تلاش کرده ایم که به 500 خانواده نیازمند که در مناطق حاشیه نشین و محروم زندگی می کنند، سبد کالا  اهدا کنیم.

 

وی با شرح دیگر اقدامات جهادی صورت گرفته  از سوی این مسجد برای مستمندان و محرومین گفت: در همدلی اول 190 سبد کالا به ارزش 90 میلیون تومان، در همدلی دوم 313 بسته بهداشتی به ارزش 7 میلیون تومان توزیع و در همدلی سوم مصادف به حساب 250 نیازمند 150 هزار تومان پول واریز شد. همچنین در قالب همدلی های چهارم و پنجم علاوه بر توزیع مواد ضدعفونی کننده و سمپاشی معابر توسط فعالان مسجد، بیش از 40 هزار ماسک و گان در کتابخانه مسجد و خانه های خواهران بسیجی تولید و توزیع شد.

 

 امام جماعت مسجد جامع نظام مافی به توزیع 110 سبد کالا به ارزش 88 میلیون تومان، توزیع حواله 25 هزار قرص نان به ارزش 40 میلیون تومان، طبخ و توزیع 1200 پرس غذای گرم بین نیازمندان در همدلی های ششم، هفتم و هشتم توسط خیرین مسجد جامع نظام مافی اشاره کرد و گفت: توزیع 110 سبد کالا به ارزش 66 میلیون تومان، آزادی یک زندانی به ارزش 10 میلیون تومان، پرداخت وام قرض الحسنه به نیازمندان به ارزش 110 میلیون تومان هم در قالب همدلی های نهم، دهم و یازدهم هم در این مسجد انجام شد.

 

 وی تاکید کرد: طبخ و توزیع 20 هزار افطاری، توزیع 160 سبد کالا به ارزش 80 میلیون تومان، واریز مبلغ 40 میلیون تومان به مناسبت عید سعید فطر به حساب 200 نیازمند و ذبح 14 گوسفند و توزیع گوشت بین نیازمندان نیز در همدلی های مرحله دوازده، سیزده و چهارده و پانزده اهالی مسجد نظام مافی انجام شد.

 

مسجد نظام مافی مسجدی واقع در منطقه 5 تهران تقاطع خیابان های جنت آباد و بلوار آیت الله کاشانی است. این مسجد به عنوان یکی از مساجد فعال منطقه همواره در دستگیری و حمایت از نیازمندان پیشتاز بوده و است، همچنین، در جذب افراد به مسجد هم دارای ابتکارات جالبی است به طوری که برای حضور افراد در مسجد از همان سنین کودکی برنامه ریزی می کند. مهد کودک این مسجد هم رویکرد فعالیتش کاملاً دینی است.

اخبار مرتبط

فعالیت 120 موکب خرمشهری در قالب کمک‌های مومنانه

افتتاح مسجد خیرساز امام سجاد علیه‌السلام در شیراز

حضور فعال موکب‌ها در بحث کمک‌های مومنانه

0 نظر

ارسال نظر

capcha