امام جماعت مسجد «چهارسوق»:

بخشش اجاره‌بهای موقوفات به همت اهالی مسجد چهارسوق

بخشش اجاره‌بهای موقوفات به همت اهالی مسجد چهارسوق

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام و المسلمین «سید ابوالحسن حسینی» در گفت ‌و گو با شبستان با بیان اینکه عملکرد مساجد در مقابله با شیوع ویروس کرونا بسیار درخشان بوده است، اظهار کرد: مساجد واقع در بازار تهران به دلیل تعطیل بودن این منطقه، در این زمینه قاعدتا نمی توانستند کاری انجام بدهند هرچند در زمینه توزیع بسته های ارزاق و بهداشتی، فعال بودند.

 

امام جماعت مسجد چهار سوق (واقع در تهران، بازار بزرگ، ضلع جنوبی چهارسوق بزرگ) افزود: این مسجد در دوره شیوع ویروس کرونا کمک مومنانه به 50 خانواده نیازمند را که در طول سال انجام می داد تداوم بخشید.

 

وی اضافه کرد: مسجد چهارسوق در دهه کرامت از طریق نصب بنر و توزیع بروشورهای مربوطه این دهه و میلاد امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) را گرامی داشت. همچنین از طریق کمک های مردمی توانستیم 20 بسته ارزاق میان نیازمندان توزیع کنیم.

 

حسینی گفت: اجاره بهای چند باب مغازه از موقوفات مسجد چهارسوق را که در دوره شیوع ویروس کرونا تعطیل بودند یا درآمدشان بسیار کم شده بود، به مدت دو ماه بخشیدیم و دریافت اجاره بهای دو ماه دیگر را نیز به تعویق انداختیم.

 

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم به لطف الهی و همکاری مردم هرچه زودتر شاهد ریشه کن شدن ویروس کرونا باشیم تا زندگی مردم به حالت عادی برگردد و ما نیز بتوانیم فعالیت های مان در مسجد چهار سوق را دوباره دنبال کنیم زیرا فعلا صرفا نماز جماعت با رعایت فاصله اجتماعی و نکات بهداشتی در این مسجد اقامه می شود.

 

اخبار مرتبط

آغاز به کار پویش ملی «مباهله»

جشن عید غدیر در امامزاده قاضی‌الصابر لغو شد

پرونده حج تمتع امسال بدون ابتلا به کرونا بسته شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha