شعار محوری «جهش تولید» باید سرلوحه فعالیت‌هایمان قرار گیرد

شعار محوری «جهش تولید» باید سرلوحه فعالیت‌هایمان قرار گیرد

گزارش سراج24، اولین جلسه کمیته اقتصادی چهلمین سالگرد بزرگداشت هفته دفاع مقدس با حضور مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس و اعضای این کمیته در سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس تشکیل شد.

مجتهدزاده در این جلسه اظهار داشت: در ویژه برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید شعار محوری «جهش تولید» سرلوحه فعالیت‌هایمان قرار گیرد.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: جمهوری اسلامی ایران برای اقتدار، پیشرفت و جهش اقتصادی نیازمند دکترین و نظریه است تا در مقابل فشار‌های استکبار و دشمنان بتواند با شرف و عزّت مسیر اسلامی خودش را طی کند و به تمدن اسلامی برسد.

مجتهدزاده تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با تعیین سیاست‌های ابلاغی و با انتخاب شعار‌های سال در سخنرانی‌های مکرر و متعدد سعی کردند دکترین اقتصادی و پیشرفت کشور را در لایه‌های مختلف نظام نهادینه کنند.

وی با بیان اینکه اقتدار کشور مرهون تولید است، خاطرنشان کرد: تنها راه مقابله با شوک‌ها، مشکلات، تکانه‌ها و آسیب‌هایی که از سوی دشمن بر کشور وارد می‌شود تولید و جهش تولید است.

مجتهدزاده با اشاره به اینکه سیاست‌های اصل ۴۴ و همین‌طور اقتصاد مقاومتی و مقوله‌ی جهش کیفی در کنار جهش کمی بار‌ها و بار‌ها مورد تأکید رهبر معظم انقلاب بوده است، یادآور شد: حضرت امام خامنه‌ای بر منظومه‌ای از اندیشه‌های نخبگان در حوزه اقتصاد که از نگاه‌های عمیق اسلامی برگرفته‌اند، تکیه و تأکید دارند.

وی گفت: حضرت آقا در صحبتهایشان اضلاع مختلفی از «جهش تولید» را ترسیم کرده‌اند و مهم‌ترین زاویه‌ای که مد نظر ایشان است، مسئله‌ی گفتمان جهشی است؛ بنابراین ما در عقلانیت جمعی و ملی‌ خود باید به «حرکت‌های جهشی» و «ما می‌توانیم» توجه ویژه داشته باشیم.

مجتهدزاده خاطرنشان کرد:  تولید از منظر اقتصادی هم به‌طور مستقیم و هم به‌طور غیرمستقیم در سایر لایه‌های جامعه مثل حوزه سیاسی، حوزه فرهنگی، حوزه اجتماعی و حوزه روا‌ن‌شناسی اجتماعی و جمعی موثر است لذا برای رشد و پیشرفت و کسب عزّت نفس و اعتماد به نفس ملی ما بسیار ضروری است.

وی گفت: تحقق شعار سال، نیازمند بسترسازی، دانش و تحقیق و پژوهش است و این موضوع باید در دستور کار وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد، بنابراین شعار جهش تولید باید به تفکر و فرهنگ تبدیل شود و لازم است در سال جهش تولید با تاسی به فرهنگ غنی دفاع مقدس، برنامه‌های راهبردی و استراتژیک انقلاب اسلامی را با جدیت تمام پیش ببریم.

اخبار مرتبط

کتاب «جهش تولید با نگاه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی» به چاپ رسید

کشور با الگوگیری از دفاع مقدس می‌تواند به «جهش تولید» برسد

روایت دقیق دفاع مقدس آینده روشن کشور را تضمین می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha