آموزه‌های دین شاخصه اصلی سبک زندگی مومنانه است

آموزه‌های دین شاخصه اصلی سبک زندگی مومنانه است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین اسداله اسدی؛کارشناس مذهبی ظهر امروز14 تیرماه دربرنامه سخنرانی حرم مطهر رضوی که به صورت تصویری برای زائران پخش شد، به تبیین موضوع ولایتمداری و سبک زندگی مومنانه پرداخت و اظهار کرد: سیره ائمه اطهار(ع) نقشه راه زندگی مومنانه است چرا که شیوه این بزرگواران سرشار از درس‌های ارزشمند برای رسیدن به سبک زندگی دینی و سعادتمندانه می باشد.
وی با اشاره به اینکه سبک زندگی مومنانه این است که انسان مسؤلانه زندگی کند، گفت: اگر مبنای زندگی انسان مسؤلانه و متعهدانه باشد و ظرفیت‌های خودش را در مسیر اهداف عالیه بکار بگیرد ویژگی های مومنانه در زندگی اش نهادینه خواهد شد.
خطیب بارگاه منور امام هشتم(ع) افزود: مومن تبعیت ازامام معصوم(ع) و الگوپذیری از ایشان را یکی از وظایف خود می داند و معارف و سیره امام(ع) در زندگی او بهترین وبرترین الگو و نمونه است.
وی با اشاره به اینکه مومن کسی است که همواره رفتار وکردار خویش را محاسبه کرده و بد وخوب آن را بسنجد و میزان صعود و سقوط خود را ارزیابی کند، گفت: از دیگاه امام هشتم(ع) سبک زندگی مومنانه این است که انسان کارهای کوچک برادر دینی خود را بزرگ ببیند و کارهای بزرگ خود را کوچک بشمارد.
این کارشناس مذهبی با بیان روایتی از امام رضا(ع) که فرموده اند: «کسى که یکى ازبرادران دینى ‌اش براى کارى به او پناه آورد ولى او ، با آنکه مى‌تواند، برایش کاری نکند، رشته ولایت خداى متعال را بریده است»، تصریح کرد: از دیدگاه امام هشتم(ع) انسان مومن نباید با هدف ریاست طلبى بر مردم در جامعه فعالیت کند بلکه بایستی خود را خدمتگزار مردم دانسته و در راستای رفع مشکلات مردم بکوشد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha