مسجدی که برای نیازمندان میوه تهیه می‌کند + عکس

مسجدی که برای نیازمندان میوه تهیه می‌کند + عکس

به گزارش سراج24، با شیوع ویروس کرونا در کشورمان و به علت جلوگیری از شیوع ویروس، بسیاری از مساجد از اسفندماه سال گذشته به‌طور کامل بسته شدند اما برخی متولیان و دست‌اندرکاران مساجد، نه تنها درب مساجد را نبستند بلکه با کمک شبکه‌های مردمی و جهادی به میدان مقابله با کرونا آمدند.

مسجد امام حسین (ع) واقع در منطقه 5 تهران از جمله آنها بود که با کمک بسیجیان و نمازگزاران توانست بخشی از مشکلات به‌وجود آمده برای نیازمندان و افراد کم‌برخوردار را برطرف کند. گروه جهادی این مسجد در جدیدترین اقدام خود، میوه‌های نوبرانه را با کمک خیران و باغ‌داران شهرستان دماوند جمع‌آوری و بسته‌بندی می‌کنند و به دست نیازمندان می‌رسانند.

"محمد معینی" مسئول گروه جهادی مسجد امام حسین (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: در منطقه‌ای که مسجد واقع شده است، افرادی‌ هستند که به دلیل شرایط مالی، قدرت خرید میوه را ندارند. بنابراین تصمیم گرفتیم با کمک خیران و برخی از باغ‌داران شهرستان دماوند، میوه‌های تازه و نوبرانه را به دست نیازمندان برسانیم.

گروه‌های جهادی , مسجد , هیئت , ویروس کرونا ,

وی ادامه داد: گروه جهادی مسجد امام حسین  (ع) از روزهای نخست شیوع این ویروس منحوس فعالیتش را آغاز کرد و در بخش‌های مختلفی به انجام وظیفه پرداخت و حالا که دوباره این ویروس، شیوع بیشتری پیدا کرده است و مشاغل را تحت تأثیر خود قرار داده است، به این نتیجه رسیدیم که شاید خانواده‌هایی باشند که سرپرست خانواده قدرت خرید میوه را نداشته باشد. بنابراین در نوبت اول، حدود 100 کیلو  گیلاس بسته‌بندی و میان آنها توزیع شد و در روزهای آینده نیز این رویه ادامه خواهد داشت.

معینی با اشاره به حضور حداکثری مردم در این کار جهادی گفت: این الگویی است که هیئت‌ها و مساجد دیگر می‌توانند به راحتی با ایجاد شبکه‌های مردمی و استفاده از ظرفیت خیران ایجاد و مردم را در انفاق‌های کوچک در کمک‌رسانی به نیازمندان سهیم کنند.

اخبار مرتبط

توضیحات جانشین دفاع زیستی سپاه درباره کرونا

توزیع 3851 بسته کمک مومنانه در مازندران

نگران تکمیل ظرفیت بیمارستان های قم هستیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha