جستجو شنبه 21 تیر 1399 اولین رمان محسن کاظمى در نمایشگاه سوره مهر

  جستجو شنبه 21 تیر 1399 اولین رمان محسن کاظمى در نمایشگاه سوره مهر

به گزارش سراج24، محسن کاظمی درباره «شبح میکونوس» عنوان کرد: این اثر بر مبنای کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» نگاشته شده و در اصل می‌توان گفت ماجرای میکونوس به‌سانِ یک هسته سختی است که شکافته شد، شکافتی ایجاد کردیم، بخش‌های مستند و حقوقی را کنار گذاشتیم و قسمت سبک‌تر را به شکل رمان در این کتاب اختیار جامعه قرار دادیم.

این پژوهشگر با تأکید بر اینکه از ابتدا پیش‌بینی ما این بود کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» یک کتاب مرجع خواهد شد، که بیشتر مورد توجه و علاقه پژوهشگران خواهد بود، گفت: شاید خواندن حجم زیاد کتاب و موارد آن برای مخاطب عام سخت و ثقیل باشد، گرچه ادبیات کار کمک کرده تا زبان خشک، تاریخی، سیاسی و حقوقی کتاب تلطیف شود، ولی باز هم ممکن است حجم ۱۰۰۰ صفحه‌ای سخت باشد و یا متن‌های حقوقی برای خواننده سنگین باشد، از این رو از ابتدا توسط کارشناسان سوره مهر این مسئله به بنده گفته شد و بنای خودم را بر این گذاشتم که روی قالب جدید کار کنم و این قول را اواسط سال ۹۷ به سوره مهر دادم، تألیف حدود یک سال طول کشید تا آن را در این شکل و شمایل کنونی آماده کنم و به ناشر بسپارم.

کاظمی ضمن اشاره به انتشار «نقاشی قهوه‌خانه» و اینکه انتشار آن کار را تسهیل کرده بود بیان داشت: چون پیش از این کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» منتشر شده بود تلاش کردم با استفاده از تکنیک‌های رمان آن‌ها را در کالبد جدید عرضه کنم، به نظر می‌رسد این کتاب نسبت به «نقاشی قهوه‌خانه» سبک و چابک‌تر است پس با استقبال همراه خواهد شد.

وی متذکر شد: افرادی که می‌خواهند با سند و مدرک داستان را بخوانند باید به «نقاشی قهوه‌خانه» و اسناد آن رجوع کنند، برای من این کتاب ارزشمند است چرا که اولین کار من در این ژانر محسوب می‌شود و تاکنون کار داستان و رمان انجام نداده بودم.

این محقق با بیان اینکه بسیاری به من می‌گفتند که قلمم به داستان و رمان نزدیک است اما تا پیش از «شبح میکونوس» تجربه‌ای در تألیف رمان نداشتم، گفت: این کتاب برای من تجربه ارزشمندی است، امیدوارم رضایت مخاطبان را تأمین کند.

کاظمی در پایان پیرامون نام کتاب هم توضیح داد: نام کتاب توسط شورایی که در انتشارات سوره مهر شکل گرفت و به محتوای کتاب اشراف داشت پیشنهاد و در نهایت «شبح میکونوس» انتخاب شد. میکونوس ماجرای تلخ و غیر انسانی است و در تاریخ حادث شده است، این ماجرا تا به امروز مثل یک شبح در زندگی آقای کاظم دارابی حضور دارد و بختک آن روی زندگی او سنگینی می‌کند. از این رو فکر می‌کنم نام مناسبی باشد.


رمان «شبح میکونوس» را با امضاى نویسنده از غرفه مجازی سوره مهر (انتهای راهروی۲۷) با ٢٥ درصد تخفیف تهیه کنید.

اخبار مرتبط

موفقیت دو اثر ادبی حوزه هنری فارس در جشنواره کتاب سال دفاع مقدس

«بی نشان» کتابی از سرگذشت آزاده لرستانی

رئیس «اندیشکده ادبیات پایداری» حوزه هنری مشخص شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha