حماس: هیچ امتیاز سیاسی به دشمن نمی‌دهیم

حماس: هیچ امتیاز سیاسی به دشمن نمی‌دهیم

به گزارش سراج24، جنبش حماس شامگاه چهارشنبه (روز گذشته) به مناسبت ششمین سالگرد جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه بیانیه‌ای صادر کرد.

این جنبش تأکید کرد که پس از گذشت شش سال از این جنگ، حماس همچنان در حال تجمیع ابزار قدرت است تا بتواند از حقوق فلسطین دفاع کند.

خبرگزاری آناتولی به نقل از حماس گزارش داد: «فقط زور می‌تواند آوارگانی را که با ظلم و تجاوز آواره شدند، به خانه و کاشانه خود بازگرداند».

رژیم صهیونیستی هفدهم تیر ۱۳۹۳ جنگ ۵۱ روزه‌ای را علیه غزه آغاز کرد و نیروهای مقاومت فلسطین نیز با این تجاوزگری مقابله کردند.

حماس در ادامه با تأکید بر وحدت ملت فلسطین، خاطر نشان کرد، هر گونه دست‌اندازی به دره‌ها، به منزله دست اندازی به غزه، قدس و سراسر فلسطین است. منظور این جنبش تلاش صهیونیستها برای الحاق دره اردن و ۳۰% از کرانه باختری است.

این جنبش فلسطینی تصریح کرد، محاصره، تحریم، تجاوز، معامله قرن، طرحهای اشغال و شهرک‌سازی در حقانیت تسلط ملت فلسطین بر خاک خود هیچ تغییری ایجاد نخواهد کرد.

حماس در پایان تأکید کرد: «لقمه کودکانمان را از حلقوم محاصره‌کنندگان ظالم بیرون خواهیم کشید و در برابر حق خود، هیچ هزینه سیاسی به دشمن خود نمی‌دهیم».

در پی حملات صهیونیستها در سال ۱۳۹۳، دو هزار و ۳۲۲ فلسطینی به شهادت رسیده و ۱۱ هزار نفر دیگر نیز زخمی شدند

در پی پاسخ گروههای مقاومت نیز ۶۸ نظامی صهیونیست و چهار شهرک‌نشین کشته و دو هزار و ۵۲۲ نفر نیز زخمی شدند.

انتهای پیام/خ

اخبار مرتبط

دیدار نماینده جنبش حماس در تهران با دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha