رئیس کمیته امداد: گروه‌های جهادی پیشگام امدادگری هستند

رئیس کمیته امداد: گروه‌های جهادی پیشگام امدادگری هستند

به گزارش سراج24،  «سید مرتضی بختیاری» رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) امروز (سه‌شنبه) در آیین واگذاری ۹ یونیت دندان‌پزشکی به مناطق محروم و کم‌برخوردار با بیان اینکه حضور گروه‌های جهادی در کمیته امداد باعث افتخار است، اظهار داشت: در سال گذشته ۱۴۰ گروه جهادی با کمیته امداد همکاری داشتند، اما امروز بیش از هزار گروه جهادی با کمیته امداد همکاری دارند.

وی با بیان اینکه امروز مسجد به پایگاه آموزشی برای گروه‌های جهادی تبدیل شده است، گفت: گروه‌های جهادی در حوزه کشاورزی، آبزیان، طیور و... به خوبی عمل کرده‌اند.

رئیس کمیته امداد ادامه داد: گروه‌های جهادی توانستند روحیه انقلابی را در مناطق محروم به نمایش بگذارند و با کمترین امکانات کار‌های بزرگی انجام دهند.

بختیاری افزود: این گروه‌ها در حوزه اشتغال ورود پیدا کردند و از آن‌ها به عنوان هدایت‌گران مشاغل و کارآفرینان استفاده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه مشاغل خانگی با پیوست فرهنگی در کمیته امداد راهبرد ما است، گفت: امروز در دانشگاه شریف کارگروهی تشکیل شده است که در قالب گروه‌های جهادی برای پایدار ماندن مشاغل خانگی به کمیته امداد کمک می‌کند.

رئیس کمیته امداد با اشاره به بافته شدن ۱۳۰ هزار متر مربع فرش توسط مددجویان کمیته امداد در سال گذشته، عنوان کرد: امروز کمیته امداد در سطح جهان دارای لوگوی فرش شده است.

بختیاری اظهار داشت: مردمی کردن امدادگری جزء نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی است و امروز علاوه بر خیّرین، گروه‌های جهادی در این حوزه پیشگام هستند.

وی با بیان اینکه امروز هزینه‌های درمان بالاست، افزود: حضور گروه‌های جهادی در مناطق محروم هزینه‌های درمان را برای نیازمندان کاهش داده است.

رئیس کمیته امداد گفت: امروز ۹ دستگاه یونیت ثابت دندان‌پزشکی به هشت استان واگذار خواهد شد و گروه‌های جهادی با حضور در این استان‌ها و با استفاده از این یونیت‌ها به نیازمندان خدمات ارائه می‌دهند.

اخبار مرتبط

کمک‌رسانی ۳ گروه جهادی دانشجویی به بیمارستان‌ها

عشق به خشنودی رهبر انقلاب، انگیزه فعالیت جهادی دختر جوان

نوع مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران باید جهادی باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha