اختتامیۀ پویش «نامه به سردار آسمانی»

اختتامیۀ پویش «نامه به سردار آسمانی»

به گزارش سراج24، روح پرفتوح شهید سردار سلیمانی همچون دوره حیات او برای امت اسلامی مایه برکت است و موجب وحدت و انسجام بیشتر در جامعه ما شده و احساسات ضداستکباری ملت‌های منطقه را بیش از پیش برانگیخته است.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان ادامه داد: پس از ترور ناجوانمردانه سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به دست دولت تروریست آمریکا، بلافاصله حوزه هنری کودک و نوجوان در راستای وظایف ذاتی خود اقدام به طراح و اجرای پویش «نامه ای به سردار آسمانی» در گستره ملی و در قالب فراخوان دلنوشته های گروه های سنی کودک و نوجوان نمود که الحمدلله با استقبال خوب مخاطبان همراه شد.

ناظری با بیان این مطلب که از سراسر کشور دلنوشته ها و حرف‌های کودکان و نوجوانان خطاب به قهرمان بزرگ مقاومت اسلامی به دبیرخانه پویش ارسال شد، گفت: بیشترین آثار مربوط به کودکان استان های تهران، کرمان، تبریز و خراسان رضوی بود.

وی افزود: یکی از دغدغه­‌های برگزارکنندگان این پویش رسیدن به آثاری بود که توسط مخاطب اصلی کودک و نوجوان نوشته شده باشد تا طعم نوشتن دل‌نوشته‌های واقعی کودک و نوجوان چشیده شود. فلذا با حضور در مکان‌هایی که مخاطب کودک و نوجوان متناسب با شأن سردار دل‌ها وجود داشت، دسترسی به دل‌نوشته‌های اصیل ایجاد شد.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان با اعلام این مطلب که دبیرخانه پویش تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۸ اقدام به جمع آوری دل‌نوشته های کودکان و نوجوان کرد، گفت: پس از داوری مقدماتی ۶۳۸ اثر رسیده به پویش نامه‌ای به سردار آسمانی آغاز و ۷۷ اثر به بخش داوری نهایی راه پیدا کردند. این آثار ویژه گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال بود، ضمن اینکه نگارنده ۵۲ اثر دختران و ۲۵ اثر پسران بودند.

ناظری گفت: مصطفی رحمان‌دوست شاعر، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان، عباس محمدی مدیر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری سازمان تبلیغات و زینب سلیمانی فرزند شهید حاج قاسم سلیمانی، داوری نهایی آثار را برعهده داشتند.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان در خاتمه افزود: برگزیدگان نهایی این پویش طی مراسمی با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات و جمعی از مقامات لشکری و کشوری روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۹ همزمان با «روز ملی ادبیات کودک و نوجوان» معرفی و جوایز آنان اهداء خواهد شد. همچنین برترین آثار این پویش در قالب یک مجموعه کتاب منتشر می­‌شود.

اخبار مرتبط

رضایی: سازمان سراج، نهادمردمی است/«مسجد محوری» با جدیت پیگیری می‌شود

در شرایط کرونایی هم می‌توان به تکلیف حسینی عمل کرد

اعزام 350 مبلغ بومی در ماه محرم به مناطق ایلام

0 نظر

ارسال نظر

capcha