ویکی لیکس منتشر کرد

انتشار اسناد بی‌اعتنایی نظامیان آمریکا به دستگیری مخالفان نوری المالکی

انتشار اسناد بی‌اعتنایی نظامیان آمریکا به دستگیری مخالفان نوری المالکی

 

به گزارش «سراج24»، به نقل از خبرگزاری پی.تی.‌آی، وب سایت افشاگر ویکی لیکس همچنین قرار نیست اسناد مربوط به دادگاهی بردلی منینگ، یکی از منابع اطلاعاتی خود را منتشر کند.
 
جولیان آسانژ، موسس این وب سایت که هم اکنون در سفارت اکوادور در لندن به سر می‌برد، منینگ را زندانی سیاسی آمریکایی توصیف کرد و گفت: او فعالی است که به دلیل افشای حقیقت مورد مجازات قرار گرفته است.
 
موسس وب سایت ویکی لیکس افزود: دادخواست این سرباز در دادگاه یک پیشرفت مثبت برای او محسوب می‌شود. او برای اولین بار موفق شد تا درخصوص انگیزه‌اش برای افشای حقیقت و تحریک عموم برای مناظره درخصوص جنگ صحبت کنند.
 
جولیان آسانژ هم‌چنین این موضوع را تایید کرد که ویکی لیکس اسناد محرمانه نظامی را که مربوط به بی‌اعتنایی آمریکا به دستگیری و تعقیب مخالفان سیاسی نوری المالکی، نخست وزیر عراق در فوریه سال 2010 میلادی می‌شود دریافت کرده است.
 
وی همچنین اعلام کرد، ویکی لیکس در آن زمان به دلیل حفاظت از منبع افشای این اسناد، آنها را منتشر نکرد و هنوز هم نمی تواند آنها را منتشر کند.
 
علاوه بر این ویکی لیکس فیلمهای ویدئویی و سایر مدارک مربوط به حمله هوایی آمریکا در مه سال 2009 در نزدیکی روستایی در افغانستان را که 90 تا 150 غیر نظامی از جمله کودکان در آن کشته شدند در اختیار دارد.
 
جولیان آسانژ افزود، این مدارک نشان دهنده این هستند که حمله هوایی ماه مه سال 2009 در این روستا یک قتل عام و یک جنایت جنگی است. ویکی لیکس این اسناد را در اختیار داشت و برای انتشار آنها زمان بندی کرده بود اما زمانی که یکی از اعضای این وب سایت گروه را ترک کرد و اسناد را با خود برد و سپس آن ها را منهدم کرد، فرصت انتشار آنها نیز از میان رفت. چرا که وب سایت ویکی لیکس یک نمونه دیگر از آنها ندارد.
 
آسانژ که به دلیل ممانعت از استردادش به سوئد به اتهام تجاوز جنسی از 19 ژوئن 2012 میلادی در سفارت اکوادور در لندن به سر می برد، از دولت اکوادور پناهندگی دیپلماتیک گرفته است.

اخبار مرتبط

آمریکا: تنها 500 نظامی در سوریه مستقر کردیم!

پیمانکار پنتاگون اسرار نظامیان آمریکا را فاش کرد

اجازه تجزیه موصل را نمی‌دهیم/همواره از بشار اسد حمایت کرده‌ایم/تنها ایران کمکمان کرد/عربستان خاستگاه تروریسم

0 نظر

ارسال نظر

capcha