پیشرفت عراق در گروی پیروی از دستورات آیت‌الله سیستانی

پیشرفت عراق در گروی پیروی از دستورات آیت‌الله سیستانی

به گزارش سراج24، «جعفر قنادباشی» کارشناس مسائل بین‌الملل درباره هدف انتشار کاریکاتور توهین‌آمیز روزنامه «الشرق الاوسط» علیه آیت‌الله العظمی سیستانی اظهار داشت: در دو دهه اخیر سعودی‌ها بار‌ها سعی کردند ثبات در عراق را برهم بزنند و همچنین تلاش کردند که یک نظام سیاسی جدید در این کشور راه‌اندازی کنند که در تمامی تلاش‌هایشان شکست خوردند؛ با یک بررسی می‌توان دریافت که مرجعیت عالی عراق تمامی نقشه‌های سعودی‌ها در این سال‌ها را نقش بر آب کرده است.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت عراق در گروی پیروی از دستورات آیت‌الله العظمی سیستانی است، گفت: دشمن هم نگران نقش‌آفرینی و جایگاه تاثیرگذار مرجعیت عالی در ساختن آینده عراق است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل خاطرنشان کرد: آیت‌الله العظمی سیستانی همانند مانع و سدی محکم در برابر توطئه‌های دشمنان عراق ایستاده است، بنابراین طبیعی است که دشمنان عراق بخواهند علیه ایشان فعالیت کنند.

مطلب مرتبط:

آخرین درخواست «حاج احمد» از شهید بروجردی

قنادباشی در خصوص سکوت تعجب‌برانگیز و معنادار نخست‌وزیر عراق پس از اقدام گستاخانه روزنامه سعودی تصریح کرد: بسیاری از موضع‌گیری‌های «مصطفی الکاظمی» با خواست مردم همسو نیست؛ همچنین مشورت‌هایی که به او داده می‌شود، دقیق نیست بنابراین او همانند مواضع دیگرش، محافظه‌کاری را در پیش گرفته است که برای خودش بد می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: الکاظمی در صدد ایجاد حزب برای پیروزی در انتخابات آینده عراق است و عامل اصلی در رسیدن به قدرت در عراق پیوند با مرجعیت عالی در این کشور است که اگر الکاظمی این موضوع مهم را فراموش کند، طبیعتا در اجرای برنامه‌هایش شکست می‌خورد.

اخبار مرتبط

دورهمی آنلاین فعالان فضای مجازی برگزار می‌شود

پرونده ویژه اولین سالگرد شهادت حاج قاسم

کارگاه مشترک هنرمندان ایران و عراق برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha