معرفی کتاب؛

کتاب «عزت شیعه» انتشار یافت

کتاب «عزت شیعه» انتشار یافت

به گزارش سراج24، محتوای «عزت شیعه» شامل ۱۰ گفت‌وگوست با ۱۰ نفر از یاران و هم‌رزمان نزدیک امام موسی صدر. سیدحسین موسوی (ابوهشام)، زکریا حمزه (ابویحیی)، سیدابوالفضل (عباس) موسوی، سیدیوسف حسین (ابوذر عاملی)، حجت‌الاسلام شیخ نعیم قاسم، حجت‌الاسلام شیخ ادیب حیدر، حجت‌الاسلام شیخ مصطفی مصری، سیدعلی حسین (ابومصطفی)، نجیب سیدعلی خلف و حسین حجازی (ابوعلی).

این گفت و شنودها براساس مباحث ذیل شکل گرفته است: نقش امام موسی صدر در بیداری شیعیان، احیای حرکت اسلامی و تاسیس مقاومت لبنانی، مواضع امام صدر پیرامون مسائل مهم خاورمیانه، جنگ داخلی و بحران جنوب لبنان، رابطه امام صدر با انقلاب اسلامی ایران و سرنوشت امام موسی صدر. همچنین افتتاحیه کتاب نیز سرفصل‌هایی از زندگی امام السید موسی صدر است. انتهای کتاب نیز گزارشی تصویری از فعالیت‌های امام موسی صدر در لبنان و تصاویر مصاحبه شوندگان ارائه شده است.

در بخشی از مقدمه نویسندگان آمده است: «دستگاه‌های تبلیغی ما دو دهه تمام امام موسی صدر را نادیده گرفتند! بزرگمردی که در عرصه‌های اندیشه و عمل چون گوهری تابناک می‌درخشید، در کشور اسلامی ما به دست فراموشی سپرده شد! تقویم‌های رسمی کشور واقعه ناپدید شدنش را از قلم انداختند! ائمه محترم جمعه‌ای که حتی روز درختکاری را نیز مهم می‌شمارند، در مورد وی کلمه‌ای بر زبان نیاوردند! برنامه‌های روز قدسی که به مبارزات ضدصهیونیستی مسلمانان اختصاص دارد، هیچگاه به نقش پیشکسوتی او اشاره‌ای نکردند. مراسم پرشور نهم شهریور لبنان که از معدود موارد هم دلی میان طوائف مسلمان و مسیحی آن کشور به شمار می‌رود، ندرتا توسط صدا و سیما و مطبوعات ما منعکس شد.»

اخبار مرتبط

تالیف زندگینامه شهیده «پروین ناصحی»؛ پزشکی که فرشته نجات رزمندگان شد

تولید 9 کتاب صوتی همزمان با هفته دفاع مقدس در انتشارات آستان قدس رضوی

6 کتاب انتشارات انقلاب اسلامی تجدید چاپ شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha