افتتاح کتابخانه جهادی شهید ابراهیم هادی

افتتاح  کتابخانه جهادی شهید ابراهیم هادی

به گزارش سراج24، محسن اسماعیلی با اشاره به فعالیت‌های این گروه جهادی در راه‌اندازی کتابخانه در مناطق محروم کشور با نام شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: اولین کتابخانه را در شهر رودبار و منطقه سیبون راه‌اندازی کردیم که نامش را مزین به نام شهید حسین خرازی کردیم. برای راه‌اندازی دومین کتابخانه به شهردامغان رفتیم و در یکی از مناطق محروم این شهر که به منطقه مسکن مهر معروف است، کتابخانه «شهید ابراهیم هادی» را افتتاح کردیم. این منطقه که دارای جمعیتی بالغ بر 5 هزار نفر است، دارای دانشجو و محصل است و راه‌اندازی این کتابخانه می‌تواند کمک زیادی بهشان کند.  

وی در مورد تأمین کتاب و تجهیزات این کتابخانه‌ها گفت: روند کاری‌مان این‌گونه است که مناطق مختلفی از کشور که دارای محرومیت‌اند را شناسایی می‌کنیم، سپس با فعالیت در فضای مجازی و دست به دست کردن پوستر از مردم می‌خواهیم ما را در تأمین کتاب‌ها، تمام تجهیزات و امکاناتی که برای راه‌اندازی کتابخانه اعم از کتاب، فرش، موکت، قفسه، سیستم کامپیوتری و ... لازم است یاری کنند؛ برای مثال برای کتابخانه شهید ابراهیم هادی بیش از 10 هزار جلد کتاب در حوزه‌های مختلف از سوی مردم اهدا شد که ارزش ریالی آن بالای 10 میلیون تومان است. 

مطلب مرتبط:

افتتاح کتابخانه «شهید ابراهیم هادی» توسط گروه جهادی شهدا

او با معرفی مکان بعدی که قصد راه‌اندازی کتابخانه دارند، گفت: برای راه‌اندازی کتابخانه بعدی سه نقطه را مدنظر داریم؛ اولی منطقه فرحزاد تهران است. دیگری منطقه رودان در بندرعباس و سومی منطقه‌ای در حاشیه شهر مشهد است. نام کتابخانه جدید نیز مزین به نام شهید احمد کاظمی خواهد بود. علاوه بر این در کنار هر کتابخانه واحد سمعی و بصری نیز افتتاح می‌کنیم که محصولات فرهنگی صوتی و تصویری نظیر سخنرانی‌ها، کتاب‌های صوتی و ... را ارائه می‌کند. 

اسماعیلی ضمن معرفی گروه جهادی شهدا گفت: گروه جهادی شهدا کار خود را از زلزله کرمانشاه در سال 1395 آغاز کرد. از انتهای سال 1398 و ابتدای 1399 که کشور درگیر ویروس کرونا شد، ضدعفونی‌کردن معابر، توزیع سبد کالا، نان صلواتی، قربانی و ... را داشتیم. گروه ما 8 نفر است و بدون وابستگی به نهاد خاصی در حد بضاعت خودمان کارهای جهادی انجام می‌دهیم. 

مناطق محروم , کتاب و ادبیات , شهید ابراهیم هادی , گروه‌های جهادی ,

بیشتر بخوانید

اخبار مرتبط

اهدای کتاب‌های شخصی آیت‌الله جنتی به کتابخانه آستان مقدسه کریمه اهل بیت

پرونده ویژه اولین سالگرد شهادت حاج قاسم

راه‌اندازی سامانه جامع مرکز اسناد علمی و کتابخانه‌های قوه قضائیه

0 نظر

ارسال نظر

capcha