دیدار نماینده جنبش حماس در تهران با دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی

دیدار نماینده جنبش حماس در تهران با دبیرکل مجمع  تقریب مذاهب اسلامی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام و المسلمین شهریاری در این دیدار گفت: اکنون تلاش می‌شود که فلسطین را حذف کنند و متاسفانه شاهدیم که حق حیات و حقوق بشر را از ملت فلسطین در کرانه باختری می گیرند. باید سازمان‌های حقوق بشری جوابگو باشند که چرا امروز حقوق اولیه ملت فلسطین رعایت نمی‌شود. انسجام لازم در کرانه باختری در حال کم شدن است و رژیم صهیونیستی از تفرقه جهان اسلام سوء استفاده می‌کند. دشمن در حال عمل کردن به منویات شوم خود است و موضع گیری و محکوم کردن کافی نیست و مشکل را حل نمی‌کند. بلکه به یک ایده بنیادی نیاز داریم. با دشمن زورگو و جبار باید با روش خودش مواجه شد.کشورهای اسلامی باید در مقابل این ظلم و زور پاسخگو باشند، ابراز داشت: نباید به دشمنان اسلام دست دوستی دراز کرد.

وی با اشاره به خیانت‌های برخی کشورهای اسلامی در قبال قضیه فلسطین، اظهار کرد: ما نباید در مقابل این خیانت‌ها ساکت باشیم، باید به عنوان عالمان دینی درسخنرانی های خود این ظلم آشکار را فریاد بزنیم.اگر بخواهیم امت واحده اسلامی داشته باشیم باید معیت و همراهی با رسول الله (ص) داشته باشیم. ما باید « اَشِّدآءُ عَلَی الکُفّار ورُحَمآءُ بَینَهُم» باشیم در حالیکه برخی از حکام عرب این روحیه را ندارند وگاهی نیز برعکس عمل می کنند. اصول اولیه معاشرت اسلامی که همانا معیت با رسول الله است نادیده گرفته می شود و این مایه ننگ است.

وی با انتقاد از برخی کشورهای عربی برای تلاش در جهت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: رژیم صهیونیستی ماندنی نیست و رفتنی است و چه بسا به زودی از درون نابود خواهد شد. ما به برادران مسلمان خود توصیه می‌کنیم در امور ماندنی و باقی سرمایه گذاری کنند و دل به حمایت کفار نبندند.

همچنین دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از توافق فتح و حماس ابراز خشنودی کرد و گفت ما نیازمند یک حرکت عملیاتی در کرانه باختری هستیم.

در این دیدار پیام ویژه اسماعیل هنیه- رییس دفتر سیاسی حماس -برای دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی توسط خالد قدومی تقدیم حجت‌الاسلام و المسلمین حمید شهریاری شد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن تشکر از این پیام گفت: ما این پیام را به مراجع و علمای جمهوری اسلامی ایران خواهیم رساند.

"خالد قدومی" نماینده نماینده جنبش حماس در تهران نیز در این دیدار با انتقاد از سران برخی کشورهای عربی گفت: عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی برایشان بسیار خطرناک است و جایگاه اخوت اسلامی را که مورد امر و توصیه قرآن است را متزلزل می‌کند.

وی با اشاره به معامله قرن اظهار کرد: معامله قرن توسط نتانیاهو و ترامپ طراحی شده است. اکنون رژیم صهیونیستی از درون در ضعف قرار دارد ولی متاسفانه برخی از کشورهای عربی تلاش می‌کنند با این رژیم ارتباط برقرار کنند. این عادی سازی روابط نوعی توافق با ظالمان است و خلاف سیره رسول الله (ص) است. امیدواریم این برادران متنبه شوند و از اشتباه خود بازگردند.

اخبار مرتبط

قرارداد خرید ماهواره خیام را به قرارداد انتقال تکنولوژی تبدیل کردیم

رایزنی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و عمان

دشمن غاصب رو به ضعف و "مقاومت فلسطین" رو به قوت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha