مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی وزارت ارشاد خبر داد؛

توزیع هزاران عنوان کتاب در مناطق روستایی

توزیع هزاران عنوان کتاب در مناطق روستایی

به گزارش سراج24، ابراهیم حیدری مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اهدای کتاب به مناطق روستایی کشور با شعار «با کتاب می‌شه» و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین اقشار کمتر برخوردار جامعه به اجرا درآمد.

وی با اشاره به نهاد‌ها و دستگاه‎های مشارکت‎کننده در این طرح گفت: اهدای کتاب به مناطق روستایی کشور با همکاری تعدادی از دستگاه‌ها و نهاد‌های دولتی اعم از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد هماهنگی شهر‌ها و روستا‌های دوستدار کتاب، سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، نهاد کتابخانه‎های عمومی کشور، شهرداری تهران، موسسه مهر گیتی و انجمن حامی در شهر تهران انجام شد. مرحله اول این طرح در سال ۱۳۹۸ برگزار شد.

حیدری ادامه داد: این طرح با هدف جمع‌‎آوری کتاب‌های اهدایی مردم و سازمان‌ها، دستگاه‌ها و نهاد‌های مختلف دولتی و غیردولتی راه اندازی شد. تعداد ۱۵۰ هزار جلد کتاب در حوزه‌ها و عناوین گوناگون جمع‌آوری شد و پس از بررسی توسط کارشناسان تعداد ۶۰ هزار جلد از این کتاب‌ها انتخاب و برای روستا‌های شرکت‌کننده و فعال در جشنواره روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب از ۱۱ استان کشور آماده‌سازی و ارسال می‌شود.

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ‎ریزی ‎های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: مرحله دوم این طرح پس از بهبود شرایط کرونایی موجود کشور با هماهنگی و همکاری تعداد بیشتری از نهاد‌ها و دستگاه‌های عمومی دولتی و بخش خصوصی در سراسر کشور اجرایی خواهد شد و کتاب‌های جمع‌آوری شده برای سایر روستا‌های شرکت کننده در این جشنواره در سایر استان‌ها ارسال خواهد شد.

بر اساس این گزارش، کتاب‌های اهدایی بر اساس پروتکل‌های بهداشتی در روستا‌ها توزیع خواهد شد.

اخبار مرتبط

داستان جوان دهه هفتادی که برات شهادت را از حاج قاسم گرفت

مراسم‌های جمکران مجازی شد

دست پر شبکه‌های استانی در رمضان ۱۴۰۰

0 نظر

ارسال نظر

capcha