نرم‌افزار موکب مجازی اربعین؛

نرم‌افزار موکب مجازی اربعین به‌زودی در اختیار مردم قرار می‌گیرد

نرم‌افزار موکب مجازی اربعین به‌زودی در اختیار مردم قرار می‌گیرد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی ستاد اربعین  با اشاره به برگزاری جلسه به منظور ارتقای زیرساخت‌های فضای مجازی با حضور وزیر ارتباطات اظهار داشت: بسیاری برنامه‌های فرهنگی هم‌اکنون به با شیوع کرونا و توصیه‌های ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر عدم تجمعات در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برگزاری جلسات و کلاس‌های آموزشی در فضای مجازی نیازمند توسعه زیرساخت‌های لازم است، افزود: یکی از زیرساخت‌های مهم در این رابطه، پهنای باند است که در جلسه با وزیر ارتباطات خواستار افزایش پهنای باند و سرعت اینترنت به منظور ارتقای سطح کیفی و کمی آموزش‌های مجازی شدیم.

حجت‌الاسلام احمدی به آمادگی وزارت ارتباطات برای همکاری با کمیته فرهنگی ستاد اربعین خاطرنشان کرد: اربعین امسال متفاوت از سال‌های گذشته خواهد بود. با این وجود ما سناریوهای مختلف درباره پیاده‌روی اربعین را در نظر گرفته‌ایم که در تمام برنامه‌ریزی‌ها فضای مجازی نقش قابل توجهی دارد.

بیشتر بخوانید:

کنگره بین‌المللی امام سجاد به صورت مجازی برگزار می‌شود

رئیس کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین افزود: در صورتی که امکانات لازم در عراق برای حضور زائران ایرانی فراهم نبود و طرف عراقی نیز پذیرای زائران نباشد، ما باید با تولید و نشر محصولات فرهنگی در بستر فضای مجازی شور و شعور حسینی را در بین مردم حفظ کنیم. به همین دلیل نیز نرم‌افزار موکب مجازی تهیه شده و به زودی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در موکب مجازی برنامه جامعی برای عاشقان حسینی تدوین شده است، گفت: در این نرم‌افزار سعی شده در کنار امور فرهنگی، به برنامه‌های معارفی و‌ معرفتی نیز توجه شود.

رئیس کمیته فرهنگی اربعین با اشاره به اینکه در صورت عدم برپایی حماسه اربعین برای ایرانیان کارهای فرهنگی پیچیده‌تر خواهد شد، تصریح کرد: ما آمادگی‌های لازم را کسب کرده‌ایم و امیدواریم که در ایام اربعین بتوانیم چه در ایران و ‌چه در عراق، فرهنگ و نهضت حسینی و عاشورایی را معرفی کنیم.

اخبار مرتبط

شفا در زیارت اربعین است

فراخوان اولین سوگواره ملت امام حسین(ع) منتشر شد

مدارک مورد نیاز و شرایط پیش ثبت نام پیاده روی اربعین اعلام شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha