در نشست بانوان فعال فرهنگی زنجان مطرح شد:

حضور موثر بانوان در فعالیت های ستادی

حضور موثر بانوان در فعالیت های ستادی

به گزارش سراج24، در ابتدای جلسه حسنی دبیر ستاد مردمی استان ضمن تأکید به اهمیت حضور بانوان در فعالیت های فرهنگی اجتماعی جامعه به خلاء حضور جدی بانوان در فعالیت های ستادی اشاره نمود و گفت: متأسفانه بدلیل سیاست هایی که بنا به شرائط خاص بر فضای جبهه حاکم شده بود نتوانستیم از ظرفیت بانوان در عرصه های مختلف به خوبی استفتده کنیم و همین امر سبب شد که رهبر معظم انقلاب در دیدار دوم فعالان مردمی با معظم له به این نقیصه اشاره نمایند.

وی ضمن اشاره به اولین راهپیمایی زنان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در استان زنجان گفت: ما به هیچ وجه به دنبال نگاه جنسیتی به بانوان نبوده و اصولاً این نگاه را ظلم به ایشان می دانیم. چه بسا در حوزه هایی بانوان خیلی بهتر از آقایان می توانند موثر بوده و الحمدالله بانوان در جامعه فعالیت‌های بسیار خوبی داشته و در برنامه‌های مذهبی و فرهنگی نیز نقش مؤثری را ایفا می‌کنند. به عنوان مثال همین بانوان زنجانی بودند که در کشور اولین راهپیمایی علیه نظام ستم شاهی را به راه انداخته و در سرعت بخشیدن به پیروزی انقلاب اسلامی اثر گذار باشند.

در ادامه سیدی مسئول پیگیری امور بانوان بنیاد خاتم الاوصیاء(عج) ضمن ابراز خوشنودی از حضور فعالان حوزه بانوان استان گفت: حضور فعال خانم های زنجانی و انگیزه خوب آنها، نشانگر عزم جدی ایشان در پیگیری مسائل فرهنگی اجتماعی استان می باشد.

وی هدف از حضور در بین بانوان زنجانی را آشنایی با عناصر و فعالان این حوزه بر شمرد و گفت: تعیین اولویت‌های حوزه بانوان در استان، توجه و دقت نظر در بحث شناسایی، توجه به توانمند سازی حوزه بانوان از مواردی است که باید به جدیت دنبال شود.

در ادامه گراوند یکی دیگر از فعالان حوزه بانوان که به زنجان سفر نموده بود ضمن تشکر از فعالیت بانوان زنجانی در حوزه های فرهنگی گفت: نحوه افزایش میزان مشارکت بانوان، نحوه رویکرد تعاملی با حوزه بانوان، نسبت تشکل بانوان با آقایان و تلاش در جهت نهادینه نمودن نگاه جبهه‌ای بین خواهران و آشنا شدن با ادبیات جبهه‌ای را از مهمترین حرکت های لازم در این حوزه می باشد.

وی گفت: سیاست امثال ما تمرکز روی مجامع تخصصی حوزه بانوان مثل جمعیت خانواده حجاب و عفاف می باشد.
در پایان هر یک از بانوان حاضر در جلسه به ایراد مطالب و موارد لازم در این حوزه پرداختند.

بر اساس این گزارش؛ مقرر گردید که جلسات بانوان به طور منظم و با حضور فعال ایشان به صورت هفتگی برگزار شده و تعداد سه نفر از منتخبین ایشان در جلسات هیئت اندیشه ورز حضور داشته باشند.

 

اخبار مرتبط

دورهمی آنلاین فعالان فضای مجازی برگزار می‌شود

پرونده ویژه اولین سالگرد شهادت حاج قاسم

فضاسازی محیطی برای مراسم ایام فاطمیه در زنجان ضروری است

0 نظر

ارسال نظر

capcha