سهرابی: برای رسیدن به سینمای انقلاب باید انحصار را بشکنیم

سهرابی: برای رسیدن به سینمای انقلاب باید انحصار را بشکنیم

 به گزارش سراج24، روح الله سهرابی تهیه کننده و کارگردان سینما و تلویزیون گفت: متأسفانه سینمای ایران در انحصار افراد خاصی است به نحوی که اغلب افراد فعال در سینما نسبتی با جریان عمیق و اصیل انقلاب ندارند و از سوی دیگر تازه واردان به سینما نیز در ادامه همان جریان انحصارطلب هستند و سینما از نیروهای انقلابی و ارزشی تهی شده است.
کارگردان فیلم های سینمایی «محدوده ابری» و «خاکستر و برف» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: ما برای رسیدن به سینمای متناسب با اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی در گام نخست بایستی انحصار در سینما را بشکنیم. متأسفانه امروزه وقتی اسامی فعالان سینما در حوزه های مختلف را مرور می کنیم به دایره ای معدود از افراد می رسیم که هیچ سینماگری خارج از این دایره به دلایل مختلف از جمله اختلافات اعتقادی، ماهوی و... اجازه ورود به آن دایره را ندارد.
وی در همین راستا ادامه داد: این دایره معدودی که در سینما فعال هستند به صورت مداوم به سمت خروجی های تکراری می روند اما با این حال اجازه نمی دهند فرصتی برای حضور افراد جدید ایجاد شده و روح و نفس تازه ای به سینما دمیده شود. به همین علت در عرصه فضای ارزشی و انقلابی هم هیچ نفس تازه ای در سینما وجود ندارد و حوزه سینمای ارزشی، انقلابی و دفاع مقدس به حال خود رها شده است.

اخبار مرتبط

قصه‌های خانم مربی در لایوهای اینستاگرامی

بیانیه مهم هیأت‌های سراسر کشور در آستانه ماه محرم

فصل دوم ایستگاه انقلاب /قسمت هشتم

0 نظر

ارسال نظر

capcha